დასრულდა 2019-2020 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრული სწავლება პარტნიორ უნივერსიტეტებში
სწავლების ცენტრმა, პარტნიორ უნივერსიტეტებთან გაფორმებული ურთირთთანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში, 2019-2020 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრში 6 უმაღლეს სასწავლებელში საარჩევნო სამართლის საავტორო პროგრამა განახორციელა.
სემესტრული სწავლება ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის, საქართველოს დავით აღმაშენებლის სახელობის უნივერსიტეტის, აღმოსავლეთ ევროპის სასწავლო უნივერსიტეტის, სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და გორის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტის 273 (ქალი - 178; კაცი - 95) სტუდენტმა გაიარა. პროგრამის ფარგლებში იურიდიული ფაკულტეტის, პოლიტიკური და სოციალური მეცნიერებების ფაკულტეტის და ჟურნალისტიკის ფაკულტეტის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტები არჩევნებთან დაკავშირებით დეტალურად გაეცნენ შიდასახელმწიფოებრივ რეგულაციებს და განიხილეს საერთაშორისო საარჩევნო პრაქტიკა. აკრედიტებული საგანმანათლებლო პროგრამის დასასრულს, 2020 წლის 29 იანვრის ჩათვლით, სტუდენტებმა ფინალური გამოცდები ჩააბარეს.
აღსანიშნავია, რომ პროგრამის ფარგლებში იურიდიული ფაკულტეტის სტუდენტების მონაწილეობით ხუთ უნივერსიტეტში გაიმართა მოდელირებული სასამართლო პროცესები. აღნიშნული კომპონენტი სტუდენტების პროფესიული ცოდნის გაღრმავებასთან ერთად მათი პრაქტიკული უნარ-ჩვევების განვითარების ხელშეწყობას ისახავს მიზნად.
საარჩევნო სამართლის სასწავლო პროგრამის მორიგი ეტაპი 2019-2020 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრში მარტის თვიდან დაიწყება. 2010 წლიდან დღემდე აღნიშნული პროგრამა 5 633 სტუდენტმა გაიარა.

Studies of the 2019-2020 Academic Year Autumn Semester was Completed at Partner Universities
The Training Center carried out an authoring Electoral Law Program at 6 universities during 2019-2020 Autumn semester. The program was implemented as part of the MOU with partner universities.
273 students (178 - women; 95 – men) from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Ilia State University, David Agmashenebeli University of Georgia, East European University, Samtskhe-Javakheti State University and Gori State Teaching University took the semestrial course. As part of the program, bachelor’s students of Law, Political and Social Sciences Faculty and Journalism Faculty acquired detailed knowledge of national regulations on elections and reviewed international electoral practice. At the end of the accredited educational program, through January 29, 2020, students passed final exams.
Notably, students of law faculty took part in simulated trials conducted at six universities as part of the program. This component is a novelty in the curriculum and is aimed at the enhancement of practical skills, along with the theoretical knowledge.
Another stage of the electoral law training program will commence from March, during the Spring semester, 2019-2020. 5,633 students took the above-mentioned program from 2010 to date.