თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტები ცესკოში
21 ნოემბერს, ცენტრალურ საარჩევნო კომისიაში (ცესკო) ღია კარის დღე გაიმართა. ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტებს ცესკოს თავმჯდომარის მოადგილე, გიორგი შარაბიძე შეხვდა. მან სტუდენტებთან საარჩევნო ადმინისტრაციის საქმიანობასა და ცესკოს ინოვაციური სერვისების შესახებ ისაუბრა.
ვიზიტის ფარგლებში ახალგაზრდებს ცესკოს სწავლების ცენტრის წარმომადგენელმა, ნათია იოსელიანმა სემინარი ჩაუტარა. სტუდენტებმა დეტალური ინფორმაცია მიიღეს არჩევნების მნიშვნელობის, საარჩევნო პროცესში ამომრჩევლის როლის და იმ საგანმანათლებლო პროგრამების შესახებ, რომელსაც ცესკო ახალგაზრდა ამომრჩევლებს სთავაზობს.
შეხვედრის დასასრულს ახალგაზრდებმა ცესკოს ისტორიული ფოტოგამოფენა და ბიბლიოთეკა მოინახულეს. საარჩევნო ადმინისტრაციის წარმომადგენლებმა მათ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს ისტორიული დოკუმენტების შესახებ.

On November 21, the Central Election Commission (CEC) hosted Doors Open Day. Ivane Javakhishvili Tbilisi State University students met with CEC Deputy Chairperson Giorgi Sharabidze. He spoke with the students about the activities of the election administration and the innovative services of the CEC.
Within the framework of the visit, Natia Ioseliani, a representative of the CEC Training Centre delivered a seminar for the youth. Students were provided with detailed information on the importance of elections, the role of voters in the electoral process and the educational programs offered by the CEC to young voters.
At the end of the meeting, young people visited the historical photo exhibition and library of the CEC. Election administration representatives provided them with detailed information on historical documents.