სასწავლო პროექტის ''საარჩევნო ადმინისტრატორის სასწავლო კურსები'' განხორციელების გრაფიკი
ცესკო და სწავლების ცენტრი, 2019 წლის 25 სექტემბრიდან 14 დეკემბრამდე პერიოდში, საქართველოს მასშტაბით ყველა მუნიციპალიტეტში განახორციელებს სასწავლო პროექტს „საარჩევნო ადმინისტრატორის კურსები - საუბნო საარჩევნო კომისიების პოტენციური წევრებისთვის“.
სასწავლო პროექტში მონაწილეობის მსურველებმა რეგისტრაცია შესაბამის საოლქო საარჩევნო კომისიებში 2019 წლის 29 აგვისტოდან 10 სექტემბრის ჩათვლით პერიოდში გაიარეს.
სწავლების ცენტრის მიერ შემუშავებული „საარჩევნო ადმინისტრატორის სასწავლო კურსები“ ითვალისწინებს პროფილურ სწავლებას და მიზნად ისახავს საარჩევნო ადმინისტრაციის კვალიფიციური საკადრო რესურსის ფორმირების ხელშეწყობას.  სამ დღიანი სასწავლო პროგრამის ფარგლებში მონაწილეები პრაქტიკული სწავლების ფორმატში გაეცნობიან კენჭისყრის დღის პროცედურებსა და საუბნო საარჩევნო კომისიის კომპეტენციას მიკუთვნებულ საკითხებს.
სასწავლო კურსების ჩატარებას სწავლების ცენტრის მიერ გადამზადებული საოლქო საარჩევნო კომისიების წევრები და საარჩევნო ადმინისტრაციის ტრენერები უზრუნველყოფენ.
სასწავლო კურსი 25 სექტემბრიდან 14 დეკემბრამდე პერიოდში 2 ეტაპად განხორციელდება:
I ეტაპი: 2019 წლის 25 სექტემბერი - 25 ოქტომბერი
II ეტაპი: 2019 წლის 25 ნოემბერი - 13 დეკემბერი
ტრენინგების ჩატარების გრაფიკები გასაჯაროვდება სწავლების ცენტრის ვებ-გვერდზე. იხილეთ I ეტაპის გრაფიკი.

Through the period of September 25 – December 14, 2019, the CEC and the Training Centre will implement the training project – “Courses for Electoral Administrators – for potential members of PECs” across all municipalities throughout Georgia.
Those willing to take part in the training project registered in the relevant DECs from August 29 through September 10, 2019.
The “Courses for Electoral Administrators” developed by the Training Centre envisages profile training and aims at supporting the development of qualified electoral administrators’ staff. Through a three-day training program participants will be introduced the procedures of the voting day and the powers of PEC.
The training course will be delivered by DEC members and trainers of Election Administration trained by the Training Centre.
The training course will be implemented in two stages from September 25 through December 14:
I stage: September 25 - October 25, 2019
II stage: November 25 – December 13, 2019
Schedules of the trainings will be gradually posted to the Training Center website. Follow the Link (available in Georgian) for I stage schedule.