„საარჩევნო განვითარების სკოლა“ მსურველთა მიღებას იწყებს. 18-24 წლის ახალგაზრდებს შეუძლიათ გაიარონ სასწავლო კურსი საარჩევნო თემებთან დაკავშირებით და მიიღონ შესაბამისი ცოდნა. ტრენინგი 15 ივლისიდან 26 ივლისის ჩათვლით ჩატარდება.
"საარჩევნო განვითარების სკოლის" სასწავლო პროგრამა შემდეგ საკითხებს მოიცავს: საარჩევნო სისტემები, საარჩევნო ადმინისტრაცია, 1919 წლის დამფუძნებელი კრების არჩევნები, დემოკრატიული საარჩევნო პრინციპები, არჩევითი ორგანოები საქართველოში, არჩევნებში ჩართული მხარეები, არჩევნების გამჭვირვალობა და ხელმისაწვდომობა, გენდერული თანასწორობა და ა.შ.
პროექტის მეშვეობით გაიზრდება სამოქალაქო ჩართულობა, მოხდება არჩევნების პოპულარიზაცია ახალგაზრდებში. „საარჩევნო განვითარების სკოლა“ ასევე მიზნად ისახავს გაფართოვდეს და მოიცვას მთელი საქართველო,  რაც საარჩევნო ადმინისტრაციის წარმომადგენლებს საშუალებას მისცემს, უფრო მეტ ახალგაზრდას გაუზიარონ საკუთარი პროფესიული გამოცდილება.
2015-2018 წლებში პროექტის წარმატებით განხორციელების შემდეგ, სკოლების რაოდენობა წელს კიდევ გაიზარდა; სწავლება თბილისსა და 25 მუნიციპალიტეტში (გურჯაანში, სიღნაღში, თელავში, ახმეტაში, რუსთავში, გარდაბანში, მარნეულში, დუშეთში, ახალგორში (წეროვანი, დევნილთა დასახლება), გორში, ხაშურში, ბორჯომში, ახალციხეში, ამბროლაურში, საჩხერეში, ზესტაფონში, სამტრედიაში, ხონში, ქუთაისში, ოზურგეთში, სენაკში, ზუგდიდში, ფოთში, ბათუმსა და ქობულეთში) გაიმართება.
სასწავლო კურსის გავლის მსურველებმა უნდა შეავსონ აპლიკაცია და წარადგინონ ნებისმიერ საოლქო საარჩევნო კომისიაში (საოლქო საარჩევნო კომისიების მისამართები), 4-დან 11 ივლისის ჩათვლით. აპლიკანტმა საბუთების წარდგენისას უნდა იქონიოს პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტი.
პროექტი ევროპის საბჭოს (CoE) და საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდის (IFES) მხარდაჭერით ხორციელდება.

The "Electoral Development School" starts receiving applicants. Young people at age 18-24 can undertake a training course regarding electoral topics and receive relevant knowledge. The training course will be conducted from July 15 to July 26.
The training program of "Electoral Development School” contains the following issues: electoral systems, election administration, Elections of Constituent Assembly 1919, democratic electoral principles, elected bodies in Georgia, electoral stakeholders, transparency and accessibility of elections, gender equality and so forth.
Citizen engagement will be increased through this project, and elections promoted among the youth. The "Electoral Development School” aims also to expand and cover whole Georgia which enables election administration representatives to share their professional experience with many more young people.
Following the successful implementation of project in 2015-2018, this year the number of schools has increased; the training will be held in Tbilisi and 25 municipalities (Gurjaani, Sighnaghi, Telavi, Akhmeta, Rustavi, Gardabani, Marneuli, Dusheti, Akhalgori, (Tserovani, IDPs settlement), Gori, Khashuri, Borjomi, Akhaltsikhe, Ambrolauri, Sachkhere, Zestaponi, Samtredia, Khoni, Kutaisi, Ozurgeti, Senaki, Zugdidi, Poti, Batumi and Kobuleti).
An applicant shall fill in the application form (available in Georgian) and submit it to any district election commission (address of District Election Commissions) from July 4 to July 11. The applicant shall have an ID card upon submission of documents.
The project is being implemented with the support of the Council of Europe (CoE) and the International Foundation for Electoral Systems (IFES).