საოლქო და საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა ტრენინგები ტყიბულისა და წყალტუბოს მუნიციპალიტეტების საკრებულოების 2019 წლის 19 მაისის შუალედური არჩევნებისთვის
2019 წლის 19 მაისს წყალტუბოსა და ტყიბულის მუნიციპალიტეტებში გასამართ საკრებულოების შუალედურ არჩევნებზე პილოტურად გამოიყენება საარჩევნო ტექნოლოგიები, კერძოდ, კენჭისყრის დღეს ამომრჩეველი ხმას მისცემს ელექტრონული ხმის მიცემისა და დათვლის სპეციალური აპარატის საშუალებით.
ელექტორატისთვის კვალიფიციური მომსახურების განხორციელების მიზნით, მათ შორის, ახალი ტექნოლოგიის გამოყენებით კენჭისყრაში ამომრჩევლის მონაწილეობის უზრუნველსაყოფად, 11-15 მაისის პერიოდში, სწავლების ცენტრის მიერ შემუშავებული კონცეფციის შესაბამისად, ჩატარდება ტრენინგები №57 ტყიბულის და №58 წყალტუბოს საოლქო/საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრებისთვის.
საარჩევნო კომისიების წევრთა ტრენინგები სწავლების ცენტრისა და ცესკოს ამომრჩეველთა სიების ფორმირებისა და საინფორმაციო ტექნოლოგიების დეპარტამენტის თანამშრომლობით განხორციელდება.
საოლქო საარჩევნო კომისიების წევრთა ტრენინგები ჩატარდება ერთ ეტაპად, ხოლო საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა ტრენინგები სამ ეტაპად განხორციელდება.
ტრენინგების გრაფიკები იხილეთ ბმულზე:
• საოლქო საარჩევნო კომისიების წევრთა ტრენინგების გრაფიკი;
• საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა I ტრენინგების გრაფიკი;
• საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა II ტრენინგების გრაფიკი;
• საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა III ტრენინგების გრაფიკი.
გრაფიკში ცვლილებების განხორციელების შემთხვევაში, ინფორმაცია აისახება დაუყოვნებლივ.
საარჩევნო ტექნოლოგიების გამოყენებით კენჭისყრის პროცესის წარმართვასთან დაკავშირებით საარჩევნო კომისიების წევრებისა და არჩევნებში ჩართული მხარეების ინფორმირების ხელშეწყობის მიზნით, ცესკომ და სწავლების ცენტრმა  შესაბამისი სახელმძღვანელო ინსტრუქცია შეიმუშავა.

On May 19, 2019, electoral technologies will be piloted at By - Elections scheduled in Tskaltubo and Tkibuli Municipalities, namely, voters will vote using an electronic voting and vote counting special device.
To extend qualified services to the electorate, including to ensure voters’ participation in polling through modern technology, on May 11-15, according to the Concept of Trainings (available in Georgian) developed by the Training Center, trainings will be held for the members of Tkibuli N 57 and Tskaltubo N 58 district/precinct election commissions.
Trainings for the members of election commissions will be conducted through the cooperation of the Training Center and the CEC Voters’ Lists Formation and IT Department.
Trainings of DEC members will be held in one stage, while trainings of PEC members will be implemented in three stages:
Follow the links (available in Georgian) for training schedules:
Any changes in the schedule will be reflected immediately.
To enhance awareness of members of election commissions and electoral stakeholders around the voting process through the use of electoral technologies, the CEC and the Training Center designed a relevant guide (available in Georgian).