სემინარები უნივერსიტეტებში “ინფორმირებული ახალგაზრდა ამომრჩეველი“
სწავლების ცენტრი პარტნიორ უნივერსიტეტებში ახალგაზრდა ამომრჩეველებისთვის იწყებს საინფორმაციო სასწავლო პროგრამის “ინფორმირებული ახალგაზრდა ამომრჩეველი“ განხორციელებას.
აღნიშნული ინიციატივა ითვალისწინებს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების სტუდენტებისთვის 2 საათიანი სემინარების ჩატარებას. ახალგაზრდები მიიღებენ ინფორმაციას არჩევნების არსსა და მის მნიშვნელობაზე ქვეყნის დემოკრატიზაციის პროცესში, არჩევნების საერთაშორისო სტანდარტებსა და პრინციპებზე, არჩევნებში ჩართულ მხარეებსა და მათ როლზე საარჩევნო პროცესში, აქტიურ მოქალაქეობასა და არჩევნებში მონაწილეობის მნიშვნელობაზე. პროექტი 2019 წლის 2 მაისიდან 31 მაისის ჩათვლით ეტაპობრივად განხორციელდება სწავლების ცენტრის პარტნიორ უნივერსიტეტებში.
პროექტი "ინფორმირებული ახალგაზრდა ამომრჩეველი" ხორციელდება 2013 წლიდან და მიზნად ისახავს ახალგაზრდა ამომრჩეველთა სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლების ხელშეწყობას და ახალგაზრდების იმ ნაწილის გააქტიურებას, რომელიც პირველად იღებს მონაწილეობას არჩევნებში.

The Training Centre implements the informational training project “Informed Young Voter” at partner universities for young voters.
The above-mentioned initiative includes 2-hour seminars for university students during which they will get information about the essence of elections and its importance in the country’s democratization process; international values and principles regarding elections; election stakeholders and their role in electoral processes; active citizenship, importance of a single vote and main reasons for participating in elections. project will be gradually implemented in partner universities of Training Centre in period of May 2 – 31, 2019.
The „Informed Young Voters“ project is implemented since 2013 and is aimed at raising civic awareness among young voters and supporting enhanced active engagement of those young voters who are participating in the elections for the first time.