ტრენინგები დამკვირვებლების, პარტიის წარმომადგენლების, ადგილობრივი თვითმმართველობისა და სამხარეო ადმინისტრაციის იურისტებისა და რეგიონალური მედიის წარმომადგენლებისათვის
18.07.2012
საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრი და საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის იურიდიული დეპარტამენტი გამართავს ტრენინგებს საქართველოს სხვადასხვა რეგიონის ადგილობრივი თვითმმართველობისა და სამხარეო ადმინისტრაციის იურისტებისა და რეგიონალური მედიის წარმომადგენლებისათვის. აღნიშნული ტრენინგები გაიმართება თბილისში, ქუთაისში, ბათუმში, ზუგდიდში, სიღნაღსა და ახალციხეში 2012 წლის 14 ივლისიდან 4 აგვისტოს ჩათვლით, რომლის განმავლობაში დატრენინგდება 143 ადგ. თვითმმართველობისა და სამხარეო ადმინისტრაციის იურისტი და 113 რეგიონალური მედიის წარმომადგენელი.
საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრი გაეროს განვითარების პროგრამასთან (UNDP) თანამშრომლობით BRIDGE-ის (Building resources in democracy, government and elections - დემოკრატიის, მმართველობის და არჩევნების სფეროში რესურსების განვითარება) პროექტის ფარგლებში ტრენინგებს ჩაატარებს ასევე პარტიების წარმომადგენლებისათვის, მედიის წარმომადგენლებისა და დამკვირვებლებისათვის.

Center of Electoral Systems Development, Reforms and Trainings and law department of Central Election Commission of Georgia will arrange trainings for lawyers of local selfgovernments and regional administration and representatives of regional media. These trainings will be held in Tbilisi, Batumi, Zugdidi, Signagi and Akhaltsikhe from July 14 to Augist, 2012, inclusive and 143 lawyers of local selfgovernment and regional administrion and 113 regional media representatives will be trained.
Center of Electoral Systems Development, Reforms and Trainings in cooperation with UN Development Program (UNDP), within BRIDGE project (Building resources in democracy, government and elections) will arrange trainings for representatives of the parties, media and observers.