დაიწყო 2018-2019 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრული სწავლება პარტნიორ უნივერსიტეტებში
სწავლების ცენტრი, პარტნიორ უნივერსიტეტებთან გაფორმებული ურთირთთანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში, 2018-2019 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრში 8 უმაღლეს სასწავლებელში საარჩევნო სამართლის საავტორო პროგრამას განახორციელებს.
სემესტრული სწავლება გორის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტში, სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტში, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტსა და კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტში განხორციელდება. პროგრამის ფარგლებში იურიდიული ფაკულტეტის, პოლიტიკური და სოციალური მეცნიერებების ფაკულტეტის, ჟურნალისტიკის ფაკულტეტის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტები არჩევნებთან დაკავშირებით დეტალურად გაეცნობიან შიდასახელმწიფოებრივ რეგულაციებს და განიხილავენ საერთაშორისო საარჩევნო პრაქტიკას.
აკრედიტებული საგანმანათლებლო პროგრამის დასასრულს, იურიდიული ფაკულტეტის სტუდენტების მონაწილეობით გაიმართება მოდელირებული სასამართლო პროცესები. აღნიშნული კომპონენტი წარმოადგენს სიახლეს სასწავლო ბადეში, რაც პროფესიული ცოდნის გაღრმავებასთან ერთად პრაქტიკული უნარ-ჩვევების განვითარების ხელშეწყობას ისახავს მიზნად.

Studies of the 2018-2019 Academic Year Spring Semester Started at Partner Universities
As part of the Memorandum of Cooperation with partner universities, the Training Center will implement an proprietary program in Electoral Law at 8 universities, during the 2018-2019 Academic Year spring semester.
The semestrial instruction will be conducted at Gori State Teaching University, Samtskhe-Javakheti State University, Batumi Shota Rustaveli State University, Iakob Gogebashvili Telavi State University, Akaki Tsereteli State University, Grigol Robakidze University, Ilia state University and Caucasus International University. As part of the program, bachelor’s students of the Law faculty, Political and Social Sciences Faculty, Journalism Faculty will gain detailed knowledge of national regulations on elections and will review and discuss international electoral practices.
At the end of the accredited educational program, law faculty students will take part in staged trials. This component is a novelty in the instruction process and is aimed at the enhancement of practical skills along with the deepening of theoretical knowledge.