დასრულდა 2018-2019 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრული სწავლება პარტნიორ უნივერსიტეტებში
სწავლების ცენტრმა, პარტნიორ უნივერსიტეტებთან გაფორმებული ურთირთთანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში, 2018-2019 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრში 7 უმაღლეს სასწავლებელში საარჩევნო სამართლის საავტორო პროგრამა განახორციელა.
სემესტრული სწავლება ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის, დავით აღმაშენებლის სახელობის უნივერსიტეტის, აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტის, თბილისის ღია სასწავლო უნივერსიტეტის, გორის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტისა და სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტის 295 სტუდენტმა გაიარა (ქალი - 189; კაცი - 106). პროგრამის ფარგლებში იურიდიული ფაკულტეტის, პოლიტიკური და სოციალური მეცნიერებების ფაკულტეტის, ჟურნალისტიკის ფაკულტეტის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტები არჩევნებთან დაკავშირებით დეტალურად გაეცნენ შიდასახელმწიფოებრივ რეგულაციებს და განიხილეს საერთაშორისო საარჩევნო პრაქტიკა. აკრედიტებული საგანმანათლებლო პროგრამის დასასრულს, 2019 წლის 31 იანვრის ჩათვლით, სტუდენტებმა ფინალური გამოცდები ჩააბარეს.
აღსანიშნავია, რომ პროგრამის ფარგლებში იურიდიული ფაკულტეტის სტუდენტების მონაწილეობით ხუთ უნივერსიტეტში გაიმართა მოდელირებული სასამართლო პროცესები. აღნიშნული კომპონენტი წარმოადგენს სიახლეს სასწავლო ბადეში, რაც პროფესიული ცოდნის გაღრმავებასთან ერთად პრაქტიკული უნარ-ჩვევების განვითარების ხელშეწყობას ისახავს მიზნად.
საარჩევნო სამართლის სასწავლო პროგრამის მორიგი ეტაპი 2018-2019 წლის გაზაფხულის სემესტრში მარტის თვიდან დაიწყება. 2010 წლიდან დღემდე აღნიშნული პროგრამა 4 998 სტუდენტმა გაიარა.

Studies of the 2018-2019 Academic Year Autumn Semester Concluded at Partner Universities
The Training Center, as part of the Memorandum of Cooperation with partner universities, implemented proprietary program in electoral law at 7 universities during the 2018-2019 academic year autumn semester.
295 students (189 female, 106 male) took the semestrial course at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Ilia State University, David Aghmashenebeli University, Eastern European University, Tbilisi Open Teaching University, Gori State Teaching University and Samtskhe-Javakheti State University. As part of the Program, bachelor students of the Faculty of Law, the Faculty of Political and Social Studies, and the Faculty of Journalism learned about elections related national regulations and international election practices. At the end of the accredited educational program, through January 31, 2019, the students passed final exams.
It should be noted that law students took part in staged trials held at five universities as part of the program. This component is a novelty in the academic studies; and is aimed at developing practical skills, along with the enhancement of professional knowledge.
Another stage of the Electoral Law academic program will start in spring semester, 2018-2019, from March. 4,998 students have taken the mentioned program since 2010 to date.