დაიწყო სემესტრული სასწავლო პროგრამა საარჩევნო სამართალის დარგში პარტნიორი უმაღლესი სასწავლო დაწესებულებების სტუდენტებისთვის
17.09.2018
2018-2019 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრში სწავლების ცენტრმა დაიწყო საარჩევნო სამართლის დარგში სასწავლო პროგრამის განხორციელდება პარტნიორ 7 უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში:
• აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტი;
• თბილისის ივანე ჯავახიშვილის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტი;
• სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტი;
• შპს „თბილისის ღია სასწავლო უნივერსიტეტი;
• ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი;
• დავით აღმაშენებლის სახელობის უნივერსიტეტი.
სასწავლო პროგრამა მიზნად ისახავს სტუდენტების მიერ აუცილებელი პროფესიული ცოდნის გაღრმავებას საარჩევნო სამართალში, მათი პრაქტიკული უნარ-ჩვევების განვითარებასა და სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლების ხელშეწყობას.
აღნიშნული სასწავლო პროგრამა სრულ სემესტრს მოიცავს, რომელიც პარტნიორ უნივერსიტეტებში ეტაპობრივად ხორციელდება.

The Training Center has launched the academic program in electoral law in the fall semester, 2018-2019 academic year. The program will be implemented at 7 universities:
• Gori State Teaching University;
• Eastern European University;
• Ivane Javakhishvili Tbilisi State University;
• Samtskhe-Javakheti State University;
• Tbilisi Open Teaching University, Ltd.;
• Ilia State University;
• David Aghmashenebeli University.
The purpose of the academic program is to enhance students’ professional knowledge in electoral law, develop their practical skills and promote raising civic awareness.
The above-mentioned academic program runs for a full semester and will be implemented in stages at partner universities.
For supporting the implementation of the teaching course, the Training Center has prepared relevant manuals, practical exercises book and electronic presentations.
The above-mentioned educational project developed by the Training Center has been implemented at universities since 2010.