საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა IV ეტაპის ტრენინგები 2018 წლის 28 არჩევნებისთვის
საქართველოს პრეზიდენტის 2018 წლის 28 ოქტომბრის არჩევნებისთვის სწავლების ცენტრის მიერ შემუშავებული ტრენინგების კონცეფციის შესაბამისად, 18 ოქტომბრიდან იწყება IV ეტაპის ტრენინგები, რომელიც დაეთმობა საუბნო საარჩევნო კომისიების სრული შემადგენლობის სწავლებას.
ტრენინგების ფარგლებში საუბნო კომისიების წევრები პრაქტიკულად განახორციელებენ კენჭისყრის დღის ეპიზოდურ ინსცენირებას (ეპიზოდური ინსცენირება ითვალისწინებს კენჭისყრის დღის დილის 07:00 საათიდან - 08:00 საათამდე ჩასატარებელი პროცედურების, კენჭისყრის შენობის დახურვის/ხმის დათვლის პროცედურებისა და კენჭისყრის შედეგების შემაჯამებელი ოქმის შედგენის პრაქტიკული სავარჯიშოს შესრულებას).
ტრენინგის მონაწილეები ასევე, გაეცნობიან ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებს, როგორიცაა: კენჭისყრის დღეს ფოტოვიდეოგადაღების რეგულაციები და არჩევნების უსაფრთხოება.

According to the Trainings Concept developed by the Training Center for the President of Georgia October 28, 2018 Elections, 4th stage trainings will be launched on October 18 for all members of PECs.
As part of the trainings, PEC members will conduct role play of a voting day (it envisages a practical exercise of procedures to be performed from 7:00 – 8:00 am on the voting day, procedures of closing polling stations/vote counting and drawing up voting results summarizing protocols).
Training participants will also be acquainted with such important topics as regulations of photo and video shooting on a voting day and electoral security.