ცესკო და სწავლების ცენტრი ამომრჩეველთა ინფორმირების კამპანიას აგრძელებს
საქართველოს პრეზიდენტის არჩევნებისთვის ამომრჩეველთა ინფორმირებისა და აქტიური მონაწილეობის წახალისების ხელშეწობის მიზნით, გრძელდება საინფორმაციო კამპანია „ვესაუბრებით ამომრჩევლებს“, რომლის ფარგლებშიც 14 ოქტომბერს, ცესკოს და სწავლების ცენტრის თანამშრომლებმა მცხეთაში ჩაატარეს საინფორმაციო ხასიათის აქცია „საარჩევნო ქოლგები“.
სვეტიცხოვლობის დღესასწაულზე ქუჩაში გამოსულ მოქალაქეებს მიეწოდათ ინფორმაცია საარჩევნო ადმინისტრაციის მიერ ამომრჩევლებისთვის შეთავაზებული საარჩევნო სერვისების შესახებ და დაურიგდათ ხმის მიცემის პროცედურების ამსახველი ბუკლეტები.
აღნიშნული ღონისძიების ფარგლებში, სიმბოლური „საარჩევნო ქოლგის“ ქვეშ ბევრი ამომრჩეველი გაერთიანდა, მათ 28 ოქტომბერს გასამართ საქართველოს პრეზიდენტის არჩევნებში აქტიური მონაწილეობის მზადყოფნა დააფიქსირეს და ნების გამოსახატად საარჩევნო ყუთში მწვანე ბარათები მოათავსეს წარწერით - მე აქტიური ამომრჩეველი ვარ.

The CEC and the Training Center Continue Voters’ Awareness raising Campaign
The campaign “Talk to Voters” aimed at raising awareness of voters and promoting their active participation in the President of Georgia Elections continues. On October 14, CEC and Training Center representatives held awareness-raising program “Electoral Umbrellas” under the above-mentioned campaign.
On Svetitskhovloba holiday booklets were distributed to citizens about electoral services offered to voters by the Election Administration and about voting procedures.
As part of the above-mentioned event, many voters came under the symbolic Electoral Umbrella, they declared readiness for active participation in October 28 President of Georgia Elections and placed green cards with an inscription – “I am an active voter” in a ballot box, as a demonstration of their will.