ცესკომ და სწავლების ცენტრმა ამომრჩევლებისათვის საინფორმაციო ხასიათის აქცია „საარჩევნო ქოლგები“ გამართა
06.10.2018
6 ოქტომბერს ცესკოს და სწავლების ცენტრის თანამშრომლებმა თბილისში ჩაატარეს საინფორმაციო ხასიათის აქცია „საარჩევნო ქოლგები“, რომლის ქვეშ ბევრი ამომრჩეველი გაერთიანდა, მათ 28 ოქტომბერს გასამართ საქართველოს პრეზიდენტის არჩევნებში აქტიური მონაწილეობის მზადყოფნა დააფიქსირეს და ნების გამოსახატად საარჩევნო ყუთში სიმბოლურად მწვანე ბარათები მოათავსეს წარწერით - მე აქტიური ამომრჩეველი ვარ.
თბილისობის დღესასწაულზე ქუჩაში გამოსულ მოქალაქეებს მიეწოდათ ინფორმაცია საარჩევნო ადმინისტრაციის მიერ ამომრჩევლებისთვის შეთავაზებული საარჩევნო სერვისების შესახებ და დაურიგდათ ხმის მიცემის პროცედურების ამსახველი ბუკლეტები.
აღნიშნული ღონისძიება „ვესაუბრებით ამომრჩევლებს“ საინფორმაციო კამპანიის ფარგლებში განხორციელდა, რომლის მიზანია საქართველოს პრეზიდენტის არჩევნებისთვის ამომრჩეველთა ინფორმირებისა და აქტიური მონაწილეობის წახალისების ხელშეწობა.

The CEC and the Training Center Held an Awareness-Raising Event – “Election Umbrellas” for Voters
On October 6, employees of the CEC and the Training Center held an awareness-raising event “Election Umbrellas” in Tbilisi. Many voters took part in the event. They declared readiness for active participation in the President of Georgia, October 28 Elections and dropped symbolical green cards in a ballot box, with an inscription – “I am an active voter”.
Citizens walking in the streets during Tbilisoba celebration were briefed about electoral services offered to voters by the Election Administration and received booklets about voting procedures.
The mentioned event was held as part of the “Talk to Voters” awareness-raising campaign, aimed at informing voters and promote their active participation in the President of Georgia Elections.