დასრულდა უნივერსიტეტებში 2017 – 2018 (გაზაფხულის სემესტრი) სასწავლო წლისთვის დაგეგმილი სასწავლო კურსი “საარჩევნო სამართალი”
15.07.2018
ცესკოს სწავლების ცენტრმა პარტნიორი უნივერსიტეტების სასწავლო გეგმების შესაბამისად, 2017-2018 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრში სასწავლო პროგრამა განახორციელა 9 უმაღლეს სასწავლებელში, მათ შორის:
• გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტი;
• კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტი;
• გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტი "ALMA MATER";
• ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტი;
• სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტი;
• ქუთაისის აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი ბიზნეს;
• ილისა სახელობის უნივერსიტეტი;
• იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
სასწავლო კურსი გაიარა 338 სტუდენტმა, მათ შორის ქალი -201  კაცი -137
აღსანიშნავია, რომ ცესკოს სწავლების ცენტრი აღნიშნულ სასაწავლო პროგრამას ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის საფუძველზე ახორციელებს 2010 წლიდან. დღემდე სასწვლო კურსი გაიარა 4703 სტუდენტმა.
სასწავლო კურსი მიზნად ისახავს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების სტუდენტების მიერ აუცილებელი პროფესიული ცოდნის გაღრმავებას საარჩევნო სამართლის დარგში, მათი პრაქტიკული უნარ-ჩვევების განვითარებასა და სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლებას.

Educational Course in Electoral Law”at Universities (Spring Semester 2017-2018) Has Finished
Within the framework of educational plan with partner universities, the CEC Training Center conducted educational program during the spring semester of 2017-2018 in 9 Higher Educational institutions, including:
• Guram Tavartkiladze Teaching University;
• Caucasus International University;
• Grigol Robakidze State University "ALMA MATER";
• Batumi Shota Rustaveli State University;
• Gori State Teaching University;
• Samtskhe-Javakheti State University;
• Akaki Tsereteli State University;
• Ilia State University;
• Iakob Gogebashvili Telavi State University.
In total, 338 student took the educational course, among them women-201; men-137.
Since 2010, the CEC Training Center conducts educational course under the memorandum of cooperation. To the present day, 4703 students have already participated in the educational program.
The educational course is aimed at the enhancement of necessary professional knowledge of university students in electoral law, development of their practical skills and raising their civic awareness.