საჯარო სექტორის ტრენერთა ტრენინგი
GIZ-ის სამართლის პროგრამის სპეციალური პროექტის „საჯარო სექტორში სწავლების სისტემის განვითარების ხელშეწყობა“ ფარგლებში ზრდასრულთა სწავლების მეთოდოლოგიაში საერთაშორისო სერტიფიცირების მქონე ტრენერთა ტრენინგი დასრულდა. ტრენინგში მონაწილეობა მიიღო საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის ადმინისტრაციული განყოფილების უფროსმა გიორგი ეზუგბაიამ.
GIZ-ის სამართლის პროგრამის სპეციალური პროექტის ტრენერად მიწვეული იყო გერმანიის მოხელეთა ასოციაციის აკადემიის დირექტორი ჰანს რიგერი, რომელმაც სამეტაპიანი ტრენინგ-კურსის ფარგლებში მონაწილეებს გააცნო მოდულები, რომლებიც ეხებოდა სწავლების თანამედროვე მეთოდებს, დიდაქტიკასა და დაკვირვებისა და უკუკავშირის ტექნიკებს.
პროექტი „საჯარო სექტორში სწავლების სისტემის განვითარების ხელშეწყობა“ ხორციელდება გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების მიერ, საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციასა და საჯარო სამსახურის ბიუროსთან აქტიური თანამშრომლობით.

Public Sector Training of Trainers (TOT)
The TOT in the methodology of training adults conducted under the GIZ Legal Program Special Project Supporting the Development of the Training System in the Public Sector, has ended. Giorgi Ezugbaia, Head of the Administrative Department of the Training Center, took part in the training.
Hans Rieger, Director, German Public Service Association Academy, invited trainer for the GIZ Legal Program Special Program, delivered the three-stage training course. As part of the training, the participants were familiarized with modern methods of training, didactics and observation and feedback techniques.
The Project Supporting the Development of the Training System in the Public Sector is implemented by GIZ, in active cooperation with the Administration of the Government of Georgia and the Civil Service Bureau of Georgia.