სასწავლო პროექტის „საარჩევნო ადმინისტრატორის კურსები“ განხორციელების გრაფიკი
გრძელდება სასწავლო პროექტი „საარჩევნო ადმინისტრატორის კურსები", რომელიც 2018 წლის 14 მაისიდან 2 ივნისამდე პერიოდში, საქართველოს მასშტაბით ყველა მუნიციპალიტეტში ხორციელდება.
სწავლების ცენტრის მიერ შემუშავებული „საარჩევნო ადმინისტრატორის სასწავლო კურსები“ ითვალისწინებს პროფილურ სწავლებას და მიზნად ისახავს საარჩევნო ადმინისტრაციის კვალიფიციური საკადრო რესურსის ფორმირების ხელშეწყობას.  სამ დღიანი სასწავლო პროგრამის ფარგლებში მონაწილეები პრაქტიკული სწავლების ფორმატში გაეცნობიან კენჭისყრის დღის პროცედურებსა და საუბნო საარჩევნო კომისიის კომპეტენციას მიკუთვნებულ საკითხებს. ამ ეტაპისთვის სასწავლო პროექტი უკვე 4420 მონაწილემ გაიარა.

The training project "Election Administrator’s Courses" are continuing. The training courses are held during May 14 to June 2, 2018, at all municipalities throughout Georgia.
Training courses for Election Administrators developed by the Training Center envisages focused training and is aimed at supporting the development of qualified staff of the Election Administration. As part of a three-day training program, participants, through practical teaching, will get familiar with polling day procedures and matters falling within the PEC purview. As of present, 4,420 participants have already taken the training.