დასრულდა საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა ტრენინგები ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2018 წლის 13 მაისის შუალედური არჩევნებისთვის
12.05.2018
2018 წლის 11 მაისს დასრულდა ტრენინგები ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის №67.27 ცაიშის თემის ადგილობრივ მაჟორიტარულ საარჩევნო ოლქში შემავალი საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრებისთვის.  აღნიშნულ ტრენინგებს საოლქო საარჩევნო კომისიის წევრებიც დაესწრნენ.
ელექტორატისთვის კვალიფიციური მომსახურების განხორციელების მიზნით საარჩევნო ადმინისტრაციის წევრთა გადასამზადებლად  სწავლების ცენტრმა,  ცესკოსთან თანამშრომლობით, ტრენინგები სამ ეტაპად განახორციელა. სასწავლო პროგრამის ფარგლებში მონაწილეები გაეცნენ საუბნო საარჩევნო კომისიის კომპეტენციას მიკუთვნებულ საკითხებს, კენჭისყრის დღის პროცედურებს, მათ შორის, ახალი ტექნოლოგიის გამოყენებით კენჭისყრაში ამომრჩევლის მონაწილეობის უზრუნველყოფის საკითხებს.
ტრენინგების I ეტაპი საუბნო საარჩევნო კომისიის სრული შემადგენლობის (12 წევრი) სწავლებას დაეთმო; ტრენინგების II ეტაპი საუბნო საარჩევნო კომისიების ხელმძღვანელი პირებისთვის (თავმჯდომარე, მოადგილე, მდივანი) იყო განკუთვნილი, ხოლო III ეტაპზე კვლავ საუბნო საარჩევნო კომისიის სრული შემადგენლობის (12 წევრი) სწავლება იყო უზრუნველყოფილი.

On May 11, 2018, trainings for members of PECs in Zugdidi Municipality N 67.27 Tsaishi Community local majoritarian election district have been completed. DEC members have also attended the mentioned training.
To train members of election administrators for ensuring qualified services for the electorate, the Training Center, in cooperation with the CEC, has implemented trainings in three stages. As part of the training program, participants were acquainted with the purview of PECs, voting day procedures, including ensuring participation of voters in polling using modern technologies.
1st stage of the Training focused on training full composition (12 members) of PECs; stage 2 of the trainings was focused on training PECs leadership (chairperson, deputy chairperson, secretary), while during the 3rd stage, full composition (12 members) of PEC was trained.