სიმპოზიუმი საარჩევნო საკითხებზე
საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიისა და საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის წარმომადგენლებმა 30-31 მაისს მონაწილეობა მიიღეს რიგით მეხუთე, ყოველწლიურ სიმპოზიუმში, რომელიც საარჩევნო საკითხებთან დაკავშირებით მავრიკზე გაიმართა.
სიმპოზიუმზე მონაწილეებმა განიხილეს ისეთი მნიშვნელოვანი საკითხები, როგორებიცაა ახალი ტექნოლოგიების წარმატებით გამოყენების მექანიზმები არჩევნების ორგანიზებისას, საარჩევნო პროცესების დაგეგმვა და ლოჯისტიკის უზრუნველყოფა. სხვადასხვა წამყვანმა კომპანიებმა, მათ შორის „სმარტმატიკმა“ საარჩევნო სისტემებისთვის საჭირო თანამედროვე ტექნოლოგიებიც წარმოადგინეს.
სიმპოზიუმს ორგანიზებას საპარლამენტო სწავლებების საერთაშორისო ცენტრი უწევდა (ICPS - დიდი ბრიტანეთი). წელს კონფერენციას თავმჯდომარეობდა ICPS -ის საარჩევნო საკითხების დირექტორი ჩარლზ ლაშემი.

Symposium on electoral affairs
On May 30-31, representatives of the Central Election Commission of Georgia and the Center for Electoral Systems Development, Reforms and Trainings participated in the fifth, annual symposium on electoral affairs held on Mauritius.
Participants of Symposium reviewed number of important affairs, such as tools for successful usage of new technologies during election organization, planning of electoral processes and provision of logistics. Various leading companies, including “Smartmatic” presented modern technologies necessary for election systems.
Symposium was organized by International Center for Parliament Studies (ICPS-Great Britain). This year conference was chaired by the Director of Electoral Affairs of ICPS – Charles Lasham.