საინფორმაციო-სასწავლო კურსის „არჩევნები და ახალგაზრდა ამომრჩეველი“ განხორციელების გრაფიკი (III პერიოდი: 11 - 17 აპრილი)
10.04.2018
გრძელდება საინფორმაციო-სასწავლო კურსი „არჩევნები და ახალგაზრდა ამომრჩეველი“,  რომელიც 11 - 17 აპრილის პერიოდში 24 საჯარო სკოლას მოიცავს.
ამ ეტაპისთვის სასწავლო პროექტი უკვე 59 საჯარო სკოლაში განხორციელდა, რომლის ფარგლებშიც XI-XII კლასის მოსწავლეები გაეცნენ ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებს, როგორიცაა არჩევნების ისტორიული ექსკურსი და თანამედროვეობა, არჩევნები და დემოკრატია, საარჩევნო ადმისტრაცია და ამომრჩეველი, არჩევნებში ჩართული სხვა მხარეები. კურსის ბოლოს მოსწავლეებმა იმიტირებული არჩევნები ჩაატარეს, რომლის პირობებშიც გამოავლინეს გამარჯვებული სლოგანი გარემოს დაცვასთან დაკავშირებული საკითხების პოპულარიზაციის მიმართულებით.
პროექტს ცესკო და სწავლების ცენტრი საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით ახორციელებს. აღნიშნული ინიციატივა მიზნად ისახავს ახალგაზრდებში საარჩევნო ცნობიერების ამაღლებისა და სამოქალაქო პასუხისმგებლობის ზრდის ხელშეწყობას.

The training course “Elections and Young Voters” continues, and it comprises 24 public schools for the period of April 11 through April 17.
As of this time, the training project has been implemented at 59 public schools, where 11th and 12th grade students were acquainted with important issues such as the history of elections and modern times, elections and democracy, electoral administration and electorate, other electoral stakeholders. At the completion of the course, the students conducted mock elections, as part of which the winning slogan focusing on the protection of environment was identified.
The CEC and the Training Center are implementing the project in cooperation with the Ministry of Education and Sciences of Georgia. This initiative is aimed at the enhancement of civic awareness among youth and the promotion in increased civic responsibility.