სწავლების ცენტრის წარმომადგენლების ვიზიტი ვენაში
მიმდინარე წლის 3 – 4 მაისს საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის დირექტორი ნათია ზაალიშვილი, დირექტორის მოადგილე ნინო ბერულავა და სასწავლო პროგრამების განყოფილების უფროსი მაია გუდაძე ვენაში BRIDGE (Building Resources in Democracy, Governance and Elections) - ის საჩვენებელ სემინარს დაესწრნენ.
სემინარის ფარგლებში მონაწილეები გაეცნენ საზღვარგარეთის ქვეყნებიდან კენჭისყრაში მონაწილეობის მიღების საშუალებებსა და მექანიზმებს, იმსჯელეს ამომრჩეველთა აქტიურობის შემცირების პრობლემაზე და ამ პრობლემის გადაჭრის გზებზე. მათ ასევე, ისაუბრეს საზოგადოების სამოქალაქო განათლების აუცილებლობაზე დემოკრატიული და მმართველობითი პროცესების შესახებ.

On May 3-4 of this year, Director of the Center of Electoral Systems Development, Reforms and Trainings – Natia Zaalishvili, Deputy Director Nino Berulava and Head of the Training Program Section Maia Gudadze attended BRIDGE (Building Resources in Democracy, Governance and Elections) workshop in Vienna.
Participants of the workshop were introduced with tools and methods of voting from foreign countries; they discussed problem of decreasing the number of voters and the ways for solution. They also referred to the need of civil education of society on democratic and governance processes.