დასრულდა უნივერსიტეტებში 2017 – 2018 (შემოდგომის სემესტრი) სასწავლო წლისთვის დაგეგმილი სასწავლო კურსი “საარჩევნო სამართალი”
02.02.2018
ცესკოს სწავლების ცენტრმა პარტნიორი უნივერსიტეტების სასწავლო გეგმების შესაბამისად, 2017-2018 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრში სასწავლო პროგრამა განახორციელა 7 უმაღლეს სასწავლებელში, მათ შორის:
• აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტი
• ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
• ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი
• გორის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტი
• სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
• ქუთაისის აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
• სულხან-საბა ორბელიანის სასწავლო უნივერსიტეტი
სასწავლო კურსი გაიარა 288 სტუდენტმა, მათ შორის ქალი - 185; კაცი -103.
აღსანიშნავია, რომ ცესკოს სწავლების ცენტრი აღნიშნულ სასაწავლო პროგრამას ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის საფუძველზე ახორციელებს 2010 წლიდან. დღემდე სასწვლო კურსი გაიარა 4365 სტუდენტმა.
სასწავლო კურსი მიზნად ისახავს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების სტუდენტების მიერ აუცილებელი პროფესიული ცოდნის გაღრმავებას საარჩევნო სამართლის დარგში, მათი პრაქტიკული უნარ-ჩვევების განვითარებასა და სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლებას.

Educational Course in “Electoral Law” at Universities (Autumn Semester 2017-2018) has Finished
Within the framework of educational plan with partner universities, the CEC Training Center conducted educational program during the autumn semester of 2017-2018 in 7 Higher Educational institutions, including:
• East European University
• Sulkhan-Saba Orbeliani University
In total, 288 student took the educational course, among them women-185; men-103.
Since 2010, the CEC Training Center conducts educational course under the memorandum of cooperation. To the present day, 4365 students have already participated in the educational program.
The educational course is aimed at the enhancement of necessary professional knowledge of university students in electoral law, development of their practical skills and raising their civic awareness.