საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა III ეტაპის ტრენინგების სტატისტიკა 2017 წლის 21 ოქტომბრის არჩევნებისთვის
16.10.2017
მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლობითი ორგანოს - საკრებულოსა და თვითმმართველი ქალაქის/თვითმმართველი თემის მერის 2017 წლის 21 ოქტომბრის არჩევნებისთვის შემუშავებული ტრენინგების კონცეფციის შესაბამისად, 5 ოქტომბრიდან 11 ოქტომბრის ჩათვლით განხორციელდა  საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა III ეტაპის ტრენინგები, რომელიც დაეთმო საუბნო საარჩევნო კომისიების ხელმძღვანელი პირების - თავმჯდომარე, მოადგილე, მდივნის სწავლებას და განხილულ იქნა შემდეგი სასწავლო მოდულები:
საარჩევნო ადმინისტრაციის წევრთა პროცედურული ცოდნის ამაღლების ხელშეწყობის მიზნით, ტრენინგები ჩატარდა კომბინირებული მეთოდოლოგიის გამოყენებით.
ტრენინგი გაიარა 3634 საუბნო საარჩევნო კომისიის 10035 ხელმძღვანელმა პირმა, მათ შორის კაცი - 2643, ქალი - 7392. დეტალური სტატისტიკა იხილეთ ბმულზე.

In accordance with the Training Concept elaborated for October 21, 2017 Municipal Elections, 3rd stage of trainings were held during the period of September 5-11. Head officials of precinct election commissions (chair, deputy chair and commission secretary) were trained.
As a part of the trainings, participants were introduced to the following training modules:
- authorities of leadership of precinct election commissions (including working with electoral documentation, rule of drawing up a summarizing protocol);
- polling day applications/complaints;
- security of elections
To facilitate the enhancement of procedural knowledge of members of the electoral administration, the trainings were delivered using a hybrid methodology.
In total, 10035 head official of 3634 PECs participated in the training, among them, 2643 man, and 7392 women. For detailed statistics follow the link.