საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა II ეტაპის ტრენინგები 2017 წლის 21 ოქტომბრის არჩევნებისთვის
მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლობითი ორგანოს - საკრებულოსა და თვითმმართველი ქალაქის/თვითმმართველი თემის მერის 2017 წლის 21 ოქტომბრის არჩევნებისთვის შემუშავებული ტრენინგების კონცეფციის შესაბამისად, 26 სექტემბერიდან იწყება საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა II ეტაპის ტრენინგები, რომელიც დაეთმობა საუბნო საარჩევნო კომისიების სრული შემადგენლობის სწავლებას და განხილულ იქნება შემდეგი ძირითადი სასწავლო მოდულები:
• საუბნო საარჩევნო კომისიის საქმიანობა კენჭისყრის დღეს (საარჩევნო უბნის გახსნა და კენჭისყრამდე ჩასატარებელი პროცედურები,  კენჭისყრის პროცესი, საარჩევნო უბნის დახურვა, კენჭისყრის შედეგების შეჯამება);
• შშმ ამომრჩევლების საარჩევნო პროცესში ჩართულობის ხელშეწყობის პოლიტიკა;
• კონფლიქტების მართვა.
საარჩევნო ადმინისტრაციის წევრთა პროცედურული ცოდნის ამაღლების ხელშეწყობის მიზნით, ტრენინგი ჩატარდება კომბინირებული მეთოდოლოგიის გამოყენებით, მათ შორის, პრაქტიკული უნარ-ჩვევების გაღრმავების უზრუნველსაყოფად ტრენინგის მონაწილეები განახორციელებენ კენჭისყრის დღის ეპიზოდურ ინსცენირებას (მათ შორის რეგისტრატორის ფუნქციების შესრულების სავარჯიშო). საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა საქმიანობის წესი და კენჭისყრის დღის პროცედურები ტრენინგზე  ასევე განიხილება სასწავლო ფილმის ჩვენების ფორმატში.

Second Stage of Trainings of Members of Precinct Election Commissions for the October 21, 2017 Municipal Elections
According to the concept of trainings developed for the October 21, 2017 Municipal Elections, 2nd stage of trainings of members of precinct election commissions will be launched from September 26. Full composition of election precinct members will be trained by covering the following key training modules:
To facilitate the enhancement of procedural knowledge of members of the Electoral Administration, the training will be delivered using a hybrid methodology. Among other activities, training participants will perform episodic staging of the polling day (performing the functions of registrar), that will ensure the development of their practical skills. The rule of work of members of precinct election commissions and polling day procedures will also be covered at the training, in the format of the training film.