პროექტის „საარჩევნო ადმინისტრატორის კურსები“ განხორციელების გრაფიკი
2017 წლის 29 მაისიდან იწყება საინფორმაციო-სასწავლო კურსის „საარჩევნო ადმინისტრატორის კურსები - 2017“ განხორციელება საქართველოს 63 მუნიციპალიტეტში. აღნიშნული კურსი ითვალისწინებს სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლებას საარჩევნო საკითხებთან დაკავშირებით და ხელს უწყობს საარჩევნო ადმინისტრაციისა და არჩევნებში ჩართული მხარეების მიერ  პროფესიული კადრების შერჩევის მიზნით კვალიფიციური საკადრო რესურსის ფორმირებას.
ორ დღიანი სასწავლო კურსის ფარგლებში მონაწილეები გაეცნობიან საუბნო საარჩევნო კომისიის კომპეტენციას მიკუთვნებულ საკითხებს, მათ შორის:
კენჭისყრის დაწყებამდე ჩასატარებელი პროცედურები;
სასწავლო კურსს ცესკო და სწავლების ცენტრი საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდის (IFES) მხარდაჭერით 2015 წლიდან ახორციელებს.

On May 29, 2017, awareness raising and training course "Electoral Administrator Courses – 2017" will be launched. The project will be implemented in 63 municipalities. The course envisages raising civic awareness around electoral issues and facilitates the formation of qualified personnel for selecting professional staff by the electoral administration and electoral stakeholders.
Under the two-day training course, the participants will be acquainted with the powers of precinct election commissions, including:
• procedures to be performed prior to polling;
• polling process, closing a polling station;
• Drawing up polling results summarizing protocol, publicity of the summarizing protocol.
The CEC and the Training Center have been implementing the Training Course since 2015, through IFES support.