საინფორმაციო შეხვედრა არასამთავრობო ორგანიზაციებთან
2017 წლის 3 მაისს, სწავლების ცენტრში, 2017 წლის 3 თებერვალს გამოცხადებული საგრანტო კონკურსის ფარგლებში, საკონკურსო თემატიკა - "პოლიტიკური პარტიების საარჩევნო შესაძლებლობების განვითარების ხელშეწყობა 2017 წელს გასამართი ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლობითი და აღმასრულებელი ორგანოების არჩევნებისთვის", საგრანტო საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილებით დაფინანსებული ცხრამეტი არასამთავრობო ორგანიზაციის და პროექტის ხელმძღვანელთან საინფორმაციო ხასიათის შეხვედრა გაიმართა.
სწავლების ცენტრის წარმომადგენლებმა შეხვედრაზე არასამთავრობო ორგანიზაციების და პროექტების ხელმძღვანელებს გააცნეს ინფორმაცია საგრანტო პროექტების განხორციელებასთან დაკავშირებულ საკითხებზე, მათ შორის სწავლების ცენტრის თანამშრომლების მიერ სასწავლო კურსის განხორციელებასთან, საგრანტო პროექტის შუალედური და შემაჯამებელი ანგარიშის წარმოდგენასთან და მონიტორინგის პროცესთან დაკავშირებით.

On May 3, 2017, an informational meeting was held with heads of 19 NGOs and projects funded at the decision of the Competition Committee under the Grant Competition announced on February 3, 2017 on the promotion of the development of electoral capacity of political parties for the 2017 elections of the local self-government representative and executive bodies.
The Training Center representatives briefed the NGO and project leaders about the issues related to the implementation of the grant projects including the training course by the Training Center employees, presentation of interim and final reports of the grant project and the monitoring process.