ღია კარის დღე გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის
ცენტრალურმა საარჩევნო კომისიამ და სწავლების ცენტრმა გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის სტუდენტებს უმასპინძლეს. მათ, ცესკოს თავმჯდომარე თამარ ჟვანია შეხვდა, რომელმაც ახალგაზრდებთან საარჩევნო ადმინისტრაციის საქმიანობაზე, არჩევნების მნიშვნელობაზე, ამომრჩევლებისთვის ცესკოს მიერ შეთავაზებულ სერვისებზე ისაუბრა და 2017 წლის თვითმმართველობის არჩევნების შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია.
საკუთარი საქმიანობის შესახებ სტუმრებს ინფორმაცია მიაწოდეს სწავლების ცენტრის დირექტორის მოადგილემ და კოორდინაციის, დაგეგმვისა და ანგარიშგების დეპარტამენტის უფროსმა.
სტუდენტებმა ცესკოში განთავსებული ისტორიული ფოტო გამოფენაც დაათვალიერეს, რომელიც ქვეყნის საარჩევნო ისტორიას ასახავს. ცესკოში მუდმივმოქმედი გამოფენა საქართველოს საარჩევნო ისტორიის უნიკალურ მასალებს მოიცავს და 1918-2008 წლების პერიოდს ასახავს.
აღსანიშნავია, რომ დღევანდელი შეხვედრა ცესკოს სწავლების ცენტრსა და საქართველოს 19 უნივერსიტეტს შორის გაფორმებული მემორანდუმის ფარგლებში შედგა.

The Central Election Commission (CEC) of Georgia hosted the Law School students of Grigol Robakidze University. The CEC Chairperson, Tamar Zhvania met the students and talked about the activities of the Election Administration as well as the CEC services suggested to voters and 2017 Municipal Elections.
Deputy Director of the CEC Training Center and Head of the CEC Coordination, Planning and Reporting Department also presented information about the activities of their units.
At the CEC, the students also visited photo exhibition about the history of elections. The permanent exhibition at the CEC includes unique materials about the history of Georgian election and depicts the period between 1918-2008 years.
The event was organized within the framework of the memorandum signed between the CEC Training Center and 19 Universities of Georgia.