სამუშაო შეხვედრები საოლქო საარჩევნო კომისიებთან
ცესკომ და სწავლების ცენტრმა დასავლეთ საქართველოს საოლქო საარჩევნო კომისიების წარმომადგენლებთან სამუშაო შეხვედრები გამართა. სამდღიანი განხილვების მთავარი თემა საარჩევნო ადმინისტრაციის ახალი პროექტი „ვესაუბრებით ამომრჩევლებს“ იყო.
პროექტის მნიშვნელობასა და მიზნებზე სამეგრელოს, სვანეთის, აჭარის, გურიის, იმერეთისა და რაჭა-ლეჩხუმის საოლქო საარჩევნო კომისიების წარმომადგენლებთან ცესკოს თავმჯდომარე თამარ ჟვანიამ ისაუბრა. ახალი პროექტი ამომრჩევლებთან გასვლითი შეხვედრების საშუალებით 2017 წლის არჩევნებთან დაკავშირებით მათი ცნობიერების ამაღლებას გულისხმობს და საოლქო საარჩევნო კომისიებსა და ამომრჩევლებს შორის უფრო მჭიდრო კომუნიკაციის ჩამოყალიბებას ემსახურება.
პროექტის განხორციელების დეტალები და სამომავლო აქტივობები მონაწილეებთან ერთად ცესკოს კოორდინაციის დაგეგმვისა და ანგარიშგების დეპარტამენტის უფროსმა, საზოგადოებასთან ურთიერთობის განყოფილების ხელმძღვანელმა და ცესკოს სწავლების ცენტრის სასწავლო პროგრამების განყოფილების უფროსმა განიხილეს.
სამუშაო შეხვედრაზე ასევე იმსჯელეს გენდერულ საკითხებზე არჩევნების ჭრილში. სამუშაო შეხვედრები IFES-ის მხარდაჭერით 19-21 აპრილს გაიმართა.

The CEC of Georgia and the Training Centre held working meetings with representatives of the District Election Commissions (DECs) of west Georgia. The main theme of the three-day discussions was the new project of the election administration (EA) “talking to voters".
Tamar Zhvania, the CEC Chairperson talked about the importance of the project and its objectives with the representatives of Samegrelo, Svaneti, Adjara, Guria, Imereti and Racha-Lechkhumi DECs. The new project aims to raise awareness of voters on 2017 elections during the field meetings and serves to create closer communication between DECs and voters.
The head of the CEC Coordination, Planning and Reporting Department, head of Public Relations Division and head of Training Programs’ Division of the Training Center discussed the details of the project implementation as well as future activities with the participants.
During the meeting, gender issues in the election context were discussed. Working meetings of April 19-21, were held with the support of IFES.