სამუშაო შეხვედრა საარჩევნო სამართლის დარგის სასწავლო პროგრამის ლექტორებთან
მიმდინარე წლის 27 თებერვალს, ცესკოს სწავლების ცენტრში გაიმართა სამუშაო შეხვედრა ლექტორებთან, რომლებიც 2016-2017 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრიდან, თბილისსა და რეგიონებში მდებარე უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში განახორციელებენ სწავლების ცენტრის მიერ შემუშავებულ სასწავლო კურსს საარჩევნო სამართლის დარგში.
შეხვედრის ფარგლებში ლექტორებს მიეწოდათ ინფორმაცია სწავლების განხორციელების ძირითადი მიმართულებებისა და ცენტრის მიერ შემუშავებული თანამდეროვე მეთოდოლოგიის შესახებ. მათ ასევე გადაეცათ ცენტრის მიერ სპეციალურად, სასწავლო კურსის განხორციელების ეფექტურობის უზრუნველყოფის მიზნით შემუშავებული სასწავლო სახელმძღვანელოები (თეორიული და პრაქტიკული ნაწილი), ასევე სალექციო კურსის თითოეული საკონტაქტო დღისათვის მომზადებული პრეზენტაციები.
სემესტრული სწავლება ეტაპობრივად დაიწყება და განხორციელდება 10 უმაღლეს სასწავლო დაწესებულებაში, კერძოდ: სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, თბილისის ღია სასწავლო უნივერსიტეტში, გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტში, გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტში, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში, საქართველოს დავით აღმაშენებლის სახელობის უნივერსიტეტში, გორის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტსა და ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტში.

On February 27, 2017, a working meeting was held at the CEC Training Center with the lecturers who, from the 2016-2017 academic year spring semester, will deliver the teaching course in electoral law developed by the Training Center at universities in Tbilisi and the regions.
At the meeting, lecturers were acquainted with main directions of instruction and modern methodology designed by the Center. They also received textbooks (theory and practical parts) designed by the Training Center specifically for ensuring effectiveness of the teaching course, as well as presentations designed for each contact day for the lecture course.
The semestrial teaching will be launched gradually and be implemented at 10 universities, namely, at: the Samtskhe-Javakheti State University, Iakob Gogebashvili Telavi State University, Akaki Tsereteli State University, Tbilisi Open Teaching University, Guram Tavartkiladze Teaching University, Grigol Robakidze University, Ilia State University, Georgia David Aghmashenebeli University, Gori State Teaching University and Batumi Shota Rustaveli State University.