ცენტრალურ საარჩევნო კომისიაში და სწავლების ცენტრში არჩევნების საერთაშორისო დღე აღინიშნა
არჩევნების საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით ცენტრალურ საარჩევნო კომისიას და სწავლების ცენტრს შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტის სტუდენტები ეწვივნენ. სამართლის საერთაშორისო ურთიერთობების პროგრამის და საჯარო ადმინისტრირებისა და სახელმწიფო მმართველობის  პროგრამის სტუდენტებს ცესკოს თავმჯდომარე თამარ ჟვანია და სწავლების ცენტრის დირექტორი ნათია ზაალიშვილი შეხვდნენ.
თამარ ჟვანიამ ახალგაზრდებს საარჩევნო ადმინისტრაციის საქმიანობა გააცნო და ქვეყნის დემოკრატიული განვითარებისთვის არჩევნების მნიშვნელობის შესახებ ესაუბრა. სწავლების ცენტრის დირექტორმა ნათია ზაალიშვილმა კი სტუდენტებს მიაწოდა ინფორმაცია ამომრჩეველთა განათლების კუთხით დანერგილი საარჩევნო სამოქალაქო განათლების პროგრამების შესახებ.
სტუდენტებმა ცესკოში გამოფენილი, საარჩევნო თემატიკაზე გადაღებული ისტორიული ფოტოები დაათვალიერეს. ახალგაზრდები ცესკოს სტრუქტურული ერთეულების ხელმძღვანელებსაც შეხვდნენ და სხვადასხვა დეპარტამენტების სამუშაო სპეციფიკას გაეცნენ.

In commemoration of the Global Elections Day, students from the Black Sea International University visited the CEC and the Training Center. Tamar Zhvania, CEC Chair, and Natia Zaalishvili, Training Center Director met with the students of law, international relations and public administration and public policy programs.
Tamar Zhvania briefed the students about the activities of the Election Administration and underscored the importance of elections for the democratic development of the country. In her address, Natia Zaalishvili, Training Center Director, focused on the Training Center activities related to the civic awareness raising prpograms and projects.
The students viewed historical photos on electoral topics displayed at the CEC. They met with heads of structural units of the CEC and the Training Center and learned about specificities of work of various departments.