იურიდიული კლინიკის კურსდამთავრებულებს სერთიფიკატები გადაეცათ
2012 წლის 6 თებერვალს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის იურიდიულ კლინიკში საარჩევნო სამართლის სასწავლო კურსის გავლის დამადასტურებელი სერთიფიკატები გადაეცა სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის 26 სტუდენტს.
სტუდენტებს სერთიფიკატები გადასცეს საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარემ, სწავლების ცენტრის დირექტორმა, აღნიშნული უნივერსიტეტების რექტორებმა და იურიდიული ფაკულტეტის დეკანებმა, რომლებმაც აღნიშნეს, რომ საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში მსგავსი ტიპის სასწავლო კურსების განხორციელება მნიშვნელოვნად შეუწყობს ხელს სტუდენტების კვალიფიკაციის ამაღლებას საარჩევნო სამართალის დარგში, რის საფუძველზეც საარჩევნო ადმინისტრაციის სისტემაში შეიქმნება კვალიფიციური იურისტების ბაზა.
იურიდიული კლინიკა კვლავაც განაგრძობს ფუნქციონირებას, სადაც საარჩევნო სამართლის სასწავლო კურსის გავლა სწავლების თანამედროვე მიმართულებებისა და მეთოდების დანერგვით, უზრუნველყოფს საარჩევნო კანონმდებლობასთან მიმართებაში სტუდენტებისთვის თეორიული ცოდნის ათვისებასა და პრაქტიკული უნარჩვევების გამომუშავებას.

On 6 February of 2012, certificates were delivered to 26 students of Sokhumi State University and Guram Tavartkiladze University for passing election law course at Law Clinic of the Central Election Commission.
Chairman of the Central Election Commission of Georgia, Director of the Center, Rectors of the said Universities and heads of Law faculties delivered certificates delivered certificates to the students and admitted that, providing of these courses will significantly support improvement of students’ qualification in election law field, thus preparing qualified lawyer base in election administration system.
Law Clinic keeps working on providing election law courses by introduction modern approaches and methods, thus helping students to acquire theoretical background and practical skills regarding election legislation.