ამომრჩეველთა საინფორმაციო კამპანია საქართველოს რეგიონებში დასრულდა
სწავლების ცენტრმა დაასრულა ამომრჩეველთა საინფორმაციო კამპანია, რომელიც მიზნად ისახავდა ამომრჩეველთა საარჩევნო ცნობიერებისა და სამოქალაქო ჩართულობის დონის ამაღლების ხელშეწყობას საქართველოს პარლამენტის 2016 წლის 8 ოქტომბრის არჩევნებისთვის.
საინფორმაციო კამპანის ფარგლებში, ქ. ქუთაისში ახალგაზრდა ამომრჩევლებთან შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღეს 2016 წლის 8 ოქტომბრის არჩევნებზე საერთაშორისო სადამკვირვებლო მისიის OSCE/ODHIR -ის წარმომადგენლებმა ჯერონ დე ვრიეს და მარია მაგდალენა ბუდკუს, რომლებმაც დადებითად შეაფასეს ამომრჩეველთა საარჩევნო ცნობიერების ამაღლების და სამოქალაქო ჩართულობის დონის ამაღლების ხელშეწყობის პროექტი.
პროექტი, რომელიც მთელი ქვეყნის მასშტაბით განხორციელდა, მოიცვა საქართველოს ყველა რეგიონი, სწავლების ცენტრის მიერ საგრანტო კონკურსით დაფინანსებული 41 არასამთავრობო ორგანიზაციის პროექტის ფარგლებში შეხვედრები გაიმართა ახალგაზრდა ამომრჩევლებთან, ქალებთან, ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენლებსა და შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირებთან. მონაწილეები გაეცნენ არჩევნების პერიოდში ცესკოსა და სწავლების ცენტრის მიერ ამომრჩევლებისთვის შეთავაზებულ სერვისებს (მათ შორის, სიებში მონაცემების გადამოწმების სერვისი, ეთნიკური უმცირესობების ენებსა და ჯესტურ ენაზე მომზადებული სასწავლო-საინფორმაციო მასალა, ადაპტირებული საარჩევნო უბნები), ასევე, ხმის მიცემის პროცედურების შესახებ პრაქტიკული ცოდნის მიღების მიზნით მონაწლეობა მიიღეს იმიტირებულ არჩევნებში.

The Training Center has concluded the awareness raising campaign aimed at promoting raising electoral awareness and civic participation of voters for the Parliament of Georgia October 8, 2016 Elections.
As part of the awareness-raising campaign, Jeroen deVries and Maria Magdalena Budkus, representatives of OSCE/ODHIR, international observer mission at the October 8, 2016 Elections, took part in the meeting with young voters in Kutaisi, and have positively rated awareness raising and promoting civic engagement of voters project.
The project implemented throughout Georgia, covered all regions. As part of the 41 NGO projects funded by the Training Center under the grant competition, meetings have been held with young voters, women, ethnic minority representatives and people with disabilities. Participants were acquainted with the services (including, the service of verifying data in lists, training-awareness-raising material prepared in ethnic minority and sign language, accessible election precincts) offered by the CEC and the Training Center during elections period, as well as participated in mock elections, in order to gain practical knowledge around the voting procedures.