ცენტრალური საარჩევნო კომისიისა და სწავლების ცენტრის წარმომადგენლების ვიზიტი მექსიკაში
მექსიკის ფედერალური საარჩევნო სასამართლოს მოწვევით ცენტრალური საარჩევნო კომისიის წარმომადგენლებმა და ცენტრის დირექტორმა მონაწილეობა მიიღეს სამუშაო შეხვედრებში, რომლებიც გაიმართა მიმდინარე წლის 24 - 29 ოქტომბერს, ქ. მეხიკოში. ქართული დელეგაციის წევრები შეხვდნენ ფედერალური საარჩევნო სასამართლოსა და ფედერალური საარჩევნო ინსტიტუტის წარმომადგენლებსა და ექსპერტებს.
შეხვედრების მონაწილეებმა პრეზენტაციებისა და  დისკუსიების ფორმატში განიხილეს  ამომრჩეველთა განათლების,  საარჩევნო ადმინისტრაციის ტრენინგების, პოლიტიკური პარტიების დაფინანსების, ამომრჩეველთა რეგისტრაციისა და საარჩევნო დავების საკითხები. აღნიშნულ თემებთან დაკავშირებით მოხდა დეტალური ინფორმაციის გაცვლა და გამოცდილების გაზიარება.

By invitation of Federal Electoral Court of Mexico, Representatives of CEC and Center Director participated in business meetings, held in October 24-29 of this year, in Mexico City. Members of the Georgian Delegation met the representatives and experts of Federal Electoral Court and Federal Election Institution.
Participants of the meeting reviewed the issues of voters’ education, election administration trainings, financing of political parties, voters’ registration and election disputes, via presentations and discussions.