სწავლების ცენტრს უკრაინის ცენტრალური საარჩევნო კომისიის დელეგაცია ესტუმრა
2011 წლის 24 – 28 ოქტომბერს საქართველოს ცენტრალურ საარჩევნო კომისიას და   სსიპ „საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და  სწავლების ცენტრს“ უკრაინის ცენტრალური საარჩევნო კომისიის დელეგაცია ესტუმრა. ვიზიტის მთავარ მიზანს ცენტრის შესახებ ინფორმაცია და  საქართველოს საარჩევნო ადმინისტრაციებში ტრენინგების მიმართულებით ურთიერთგამოცდილების გაზიარება  წარმოადგენდა.
ცენტრის ხელმძღვანელობამ წარმოადგინა პრეზენტაცია ცენტრის შექმნის, მისი ფუნქციების, გაწეული საქმიანობისა და ინოვაციური პროექტების შესახებ. ასევე  ყურადღება  გაამახვილა მოდერნიზებულ ”საარჩევნო ადმინისტრაციის მოხელეების ტრენინგების კონცეფციაზე”, რომელიც აყალიბებს საოლქო და საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა სწავლების ახლებურ მიდგომას, მეთოდებს, მათი საქმიანობის ეფექტიანობის გაზრდის ხელშეწყობის მიზნით.
უკრაინის ცესკოს დელეგაციის წარმომადგენლები დაინტერესდნენ ცენტრის მიერ შემუშავებული ინოვაციური პროექტებით.  ამ მიზნით 28 დეკემბერს ცენტრსა დ აუკრაინის ცესკოს დელეგაციის წარმომადგენლებს შორის გაიმართა შეხვედრა/დისკუსია, სადაც განიხილებოდა  საარჩევნო ადმინისტრაციის მოხელეების ელექტრონული სწავლების მეთოდოლოგია და სამოქალაქო განათლების კუთხით განხორციელებული პროქტები (,,საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში საარჩევნო სამართლის დარგში სასწავლო პროგრამის განხორციელება”, ”იურიდიული კლინიკა”).

On 24-28 October of 2011, Delegation Ukraine CEC visited the CEC of Georgia and the Center for Electoral Systems Development, Reforms and Trainings. Major goal of visit was the exchange of information and experience regarding trainings in election administrations of Georgia.
Center leadership submitted presentation on foundation of the Center, its functions, activities and innovative project. They also paid attention to updated “Concept of trainings for election administration employees”, introducing up-to-date teaching approach, methods, for supporting effectiveness of their activities.
Representatives of the Ukraine CEC were interested in innovative projects elaborated by the Center.  For these purposes, on December 28, meeting/discussion was arranged among the Center and the representatives of the Ukraine CEC delegation, where the methodology of e-learning and implemented civil education projects were discussed (“accomplishment of educational program in the field of election law, in higher educational institutions of Georgia”, “Law Clinic”).