საარჩევნო ადმინისტრაციის წარმომადგენლების ვიზიტი მოლდოვეთის რესპუბლიკაში
2011 წლის 22 - 23 სექტემბერს საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრისა და საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის წარმომადგენლები მოლდოვეთის რესპუბლიკას ესტუმრნენ. დელეგაციამ მონაწილეობა მიიღო აღმოსავლური პარტნიორობის რიგით მეორე შეხვედრაში.
შეხვედრაზე ძირითადად ამომრჩეველთა სიის დახვეწის და საარჩევნო დავების გადაწყვეტის საკითხები განიხილეს; ასევე ისაუბრეს საარჩევნო პროცედურების გაუმჯობესების და ამომრჩეველთა სიის ფორმირების გზებზე.
კონფერენცია ევროსაბჭოს და ევროკავშირის პროგრამის (პროგრამა - ”თავისუფალი და სამართლიანი არჩევნების ხელშეწყობა აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში”) ფარგლებში გაიმართა.

In September 22-23, 2011, representatives of the Center for Electoral Systems Development, Reforms and Trainings and CEC of Georgia visited the Republic of Moldova. Delegation participated in the second meeting of eastern partnership.
Meeting discussed the issues of voters’ lists and solution of election disputes; they also reviewed the ways for improving election procedures and formation of voters’ lists.
Conference was held within the program of European Council and European Union (Program – “Supporting of free and just elections in the countries of eastern partnership”).