შეხვედრა ცესკოში არსებული ეთნიკური უმცირესობების საკითხებზე მომუშავე ჯგუფის წევრებთან
7 სექტემბერს ცენტრალურ საარჩევნო კომისიაში (ცესკო) ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელი ამომრჩევლებისთვის განხორციელებულ საქმიანობებსა და შეთავაზებულ სერვისებზე იმსჯელეს.  მორიგი შეხვედრა საარჩევნო ადმინისტრაციაში, ცესკოში არსებული ეთნიკური უმცირესობების საკითხებზე მომუშავე მუდმივმოქმედი სამუშაო ჯგუფის წევრებთან გაიმართა. მონაწილეებმა საქართველოს პარლამენტის 2016 წლის 8 ოქტომბრის არჩევნებისთვის ცესკოს და სწავლების ცენტრის მიერ განხორციელებულ საქმიანობებზე მიიღეს ინფორმაცია, რაც საარჩევნო პროცესებში ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენლების ჩართულობის გაზრდას ემსახურება.
შეხვედრას ადგილობრივი არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და  სახალხო დამცველის ოფისის წარმომადგენლებიც ესწრებოდნენ; მათ დადებითად შეაფასეს ცესკოს და სწავლების ცენტრის მიერ განხორციელებული აქტივობები.
ასევე აღსანიშნავია, რომ განხორციელდა არაერთი საგანმანათლებლო პროექტი ეთნიკური უმცირესობებით დასახლებულ მუნიციპალიტეტებში, საინფორმაციო ვიდეო რგოლები ითარგმნა როგორც სომხურ ისე აზერბაიჯანულ ენებზე. ეთნიკური უმცირესობის წარმომადგენლებს შეუძლიათ ცესკოს ვებ-გვერდის საშუალებით, მათთვის გასაგებ ენაზე (სომხური, აზერბაიჯანული) გადაამოწმონ საკუთარი მონაცემები ამორმჩეველთა ერთიან სიაში და იპოვონ საარჩევნო უბანი, ცესკოს სატელეფონო/საინფორმაციო ცენტრის მეშვეობით სომხურ და აზერბაიჯანულ ენებზე მიიღონ არჩევნებთან დაკავშირებული ნებისმიერი სახის ინფორმაცია.

Meeting with the Group Working on Ethnic Minority Issues
Activities performed and services offered for the ethnic minority voters were discussed at the meeting held at the Central Election Commission (CEC) of Georgia. The meeting was conducted with the permanent group working on ethnic minority issues at the Election Administration. Participants received the information on the activities performed by the CEC of Georgia for the upcoming parliamentary elections, which supports engagement of ethnic minorities in the electoral processes.
Representatives of local non-governmental organizations and Public Defender of Georgia also attended the meeting; they positively evaluated the activities performed by the CEC of Georgia.
At the meeting was noted, that various educational projects were carried out in municipalities densely populated with ethnic Minorities, information videos were translated into Armenian and Azerbaijan languages.The CEC brand new website enables Azerbaijani and Armenian voters in the regions densely populated with ethnic minorities to verify their personal data in the unified list of voters on ethnic minority languages and see in which election precinct they are registered. The CEC information Center provides any kind of election related information in Armenian and Azerbaijan languages.