ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოთა წარმომადგენლების ტრენინგები საქართველოს პარლამენტის 2016 წლის არჩევნებისთვის
06.08.2016
მიმდინარე წლის 6-13 აგვისტოს საარჩევნო ადმინისტრაციის რეგიონულ რესურსცენტრებში ტარდება ტრენინგი ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოთა და სამხარეო ადმინისტრაციების წარმომადგენლებისთვის. ტრენინგი მიზნად ისახავს მონაწილეთა ინფორმირებას საარჩევნო პროცესებში ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოთა როლის შესახებ და 2016 წლის 8 ოქტომბრის საქართველოს პარლამენტის არჩევნებისათვის ადმინისტრაციული რესურსების გამოყენების აკრძალვასთან დაკავშირებული საკითხების შესახებ.
ტრენინგის მონაწილეები გაეცნობიან ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებს, როგორიცაა:
• საკანონმდებლო სიახლეები;
• არჩევნების ორგანიზება და ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოთა როლი საარჩევნო პროცესებში;
• ჩართულობა და შეზღუდვები წინასაარჩევნო კამპანიისას (აგიტაციისას) თანამდებობრივი ან სამსახურებრივი მდგომარეობის გამოყენების აკრძალვა;

On August 6-13, 2016, training for the representatives of local self-government bodies and regional administrations will be held at regional resource centers of the Electoral Administration. The training is aimed at informing participants about the role of self-government bodies in the electoral processes and the issues related to the prohibition of using administrative resources for the October 8, 2016, Parliament of Georgia Elections.
Training participants will get acquainted with such important issues as:
Employees of the Training Center and the CEC Legal Department will conduct the trainings. Textbooks produced for this program will be distributed to the participants.
the goal of training programs designed by the Training Center is to facilitate the development of qualification of various electoral stakeholders around the subject of elections, which is a necessary precondition for ensuring solid elections process from legal and organizational standpoint, as well as full-fledged realization of the rights of voters.