2016 წლის 30 ივნისს  დასრულდა 17 ივნისს გამოცხადებული საგრანტო კონკურსის ფარგლებში არასამთავრობო ორგანიზაციების მიერ წარმოდგენილი საკონკურსო დოკუმენტაციის მიღება.
შემოტანილ იქნა 83 საგრანტო პროექტი, აქედან:
საკონკურსო თემატიკაზე - ამომრჩეველთა ინფორმირება 2016 წლის 8 ოქტომბერს გასამართი საქართველოს პარლამენტის არჩევნებისათვის- 30 საგრანტო პროექტი;
საკონკურსო თემატიკაზე - მოწყვლადი ჯგუფების მონაწილეობის ხელშეწყობა 2016 წლის  8 ოქტომბერს გასამართი საქართველოს პარლამენტის არჩევნების პროცესში - 35 საგრანტო პროექტი;
საკონკურსო თემატიკაზე - ქალთა მონაწილეობის ხელშეწყობა 2016 წლის  8 ოქტომბერს გასამართი საქართველოს პარლამენტის არჩევნების პროცესში -18 საგრანტო პროექტი.

Accepting Grant Bidding Documents from NGOs has ended
Accepting bidding documentation submitted by NGOs under the Grant Competition announced on June 17 ended on June 30, 2016.
83 grant proposals have been submitted, of these:
For the competition topic – Raising Voters’ Awareness for the October 8, 2016 Parliament of Georgia Elections – 30 grant proposals;
For the competition topic – Support the Participation of Vulnerable Groups in the process of October 8, 2016 Parliament of Georgia Elections – 35 grant proposals;
For the competition topic – promote women participation in the process of October 8, 2016 Parliament of Georgia Elections – 18 grant proposals.