საარჩევნო კანონმდებლობის შესაბამისად, 2015 წლის 16 ოქტომბერს ამოიწურა საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა გამოწვევის ვადა. აღნიშნულის გათვალისწინებით სწავლების ცენტრის მიერ, საოლქო საარჩევნო კომისიებთან კოორდინაციით, დაიგეგმა დამატებითი ტრენინგები საუბნო საარჩევნო კომისიების შეცვლილი (ახალი) წევრებისათვის და ასევე იმ წევრებისათვის, რომლებიც ვერ დაესწრნენ გრაფიკით გათვალისწინებულ ტრენინგებს.
დამატებითი ტრენინგების პერიოდი მოიცავს 2015 წლის 22-23 ოქტომბერს, რომლის ჩატარებას უზრუნველყოფენ სწავლების ცენტრის მიერ მომზადებული ტრენერები.

According to electoral legislation, the deadline for recalling members of precinct election commission expired on October 16, 2015. Considering the above-mentioned, the Training Center, in coordinating with district election commissions, has planned additional trainings for new members of precinct election commissions, as well as those members who were unable to attend the scheduled trainings.
Additional trainings will be held on October 22-23, 2015 and these trainings will be delivered by the trainers trained by the Training Center.