საარჩევნო კანონმდებლობის შესაბამისად, 2014 წლის 30 მაისს ამოიწურა საუბნო საარჩევნო კომისიის წევრთა გამოწვევის ვადა. აღნიშნულის გათვალისწინებით სწავლების ცენტრის მიერ, საოლქო საარჩევნო კომისიებთან კოორდინაციით, დაიგეგმა დამატებითი ტრენინგები საუბნო საარჩევნო კომისიების შეცვლილი (ახალი) წევრებისათვის და ასევე იმ წევრებისათვის, რომლებიც ვერ დაესწრნენ გრაფიკით გათვალისწინებულ ტრენინგებს.
დამატებითი ტრენინგების პერიოდი მოიცავს 2014 წლის 5-8 ივნისს, რომლის ჩატარებას უზრუნველყოფენ სწავლების ცენტრის მიერ მომზადებული ტრენერები.

According to electoral legislation the deadline for recalling precinct election commission members expired on May 30, 2014. Considering the above-mentioned the Center of Electoral Systems Development, Reforms and Trainings, in coordination with district election commissions scheduled the additional trainings for replaced (new) members of precinct election commissions, as well as for those members who were unable to attend the initial scheduled trainings.
The period of additional trainings is June 5-8, 2014, and the trainers prepared by the Center of Electoral Systems Development, Reforms and Trainings will conduct these trainings.