საარჩევნო ადმინისტრაციის თანამშრომლებმა სახანძრო უსაფრთხოებისა და ევაკუაციის საკითხებზე ტრენინგი გაიარეს
24.03.2023
ცენტრალური საარჩევნო კომისიის (ცესკო) და საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის (სწავლების ცენტრი) თანამშრომლებმა სახანძრო უსაფრთხოებისა და ევაკუაციის საკითხებზე ტრენინგი გაიარეს. ტრენინგის მონაწილეები გაეცნენ ინფორმაციას სახანძრო უსაფრთხოების დაცვის მიზნით პრევენციული ღონისძიებების, ხანძრის ჩაქრობის სხვადასხვა მეთოდის, ევაკუაციის დროს განსახორციელებელი ღონისძიებებისა და სხვა მნიშვნელოვანი საკითხების შესახებ.
სახანძრო უსაფრთხოებისა და ევაკუაციის ღონისძიებების აუცილებელი ინსტრუქციებისა და პროცედურების შესწავლის მიზნით ტრენინგი  13 - 24 მარტის შუალედში ცესკოსა და სწავლების ცენტრის ყველა თანამშრომელმა გაიარა. მომდევნო ეტაპზე კი ტრენინგი საოლქო საარჩევნო კომისიების წარმომადგენლებს ჩაუტარდებათ. ამ მიმართულებით თანამშრომლებისთვის შესაბამისი სწავლებებისა და ინსტრუქტაჟის ჩატარება „შრომის უსაფრთხოების შესახებ“ საქართველოს ორგანული კანონით არის განსაზღვრული.
აღსანიშნავია, რომ თანამშრომლებისათვის უსაფრთხო და  ჯანსაღი სამუშაო გარემოს შექმნა საარჩევნო ადმინისტრაციის საქმიანობის ერთ-ერთი პრიორიტეტია.

Employees of the Central Election Commission (CEC) and Electoral Systems Development, Reforms, and Training Centre (Training Centre) underwent fire safety and evacuation training. The training participants got acquainted with the information about preventive measures to fire safety, various fire extinguishing methods, measures to be implemented during the evacuation, and other essential issues.
To learn the necessary instructions and procedures for fire safety and evacuation measures, all the CEC and the Training Centre employees received the training between March 13-24. At the next stage, training will be provided to representatives of district election commissions (DECs). In this direction, conducting appropriate training and instruction for employees is determined by the Organic Law of Georgia "On Labor Safety."
It should be noted that creating a safe and healthy working environment for employees is one of the priorities of the Election Administration.