IV ეტაპის ტრენინგებზე საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა დასწრების სტატისტიკა 2018 წლის 28 ოქტომბრის არჩევნებისთვის
საქართველოს პრეზიდენტის 2018 წლის 28 ოქტომბრის არჩევნებისთვის სწავლების ცენტრის მიერ შემუშავებული ტრენინგების კონცეფციის შესაბამისად, 18-23 ოქტომბრის პერიოდში განხორციელდა საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა IV ეტაპის ტრენინგები.
ტრენინგების ფარგლებში საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრებმა პრაქტიკულად განახორციელეს კენჭისყრის დღის ეპიზოდური ინსცენირება (ეპიზოდური ინსცენირება ითვალისწინებდა კენჭისყრის დღის დილის 07:00 საათიდან - 08:00 საათამდე ჩასატარებელი პროცედურების, კენჭისყრის შენობის დახურვის/ხმის დათვლის პროცედურებისა და კენჭისყრის შედეგების შემაჯამებელი ოქმის შედგენის პრაქტიკული სავარჯიშოს შესრულებას).
ტრენინგის მონაწილეები ასევე გაეცნენ ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებს, როგორიცაა: კენჭისყრის დღეს ფოტოვიდეოგადაღების რეგულაციები და არჩევნების უსაფრთხოების უზრუნველყოფის მექანიზმები.
IV ეტაპის ტრენინგები გაიარა 3637 საუბნო საარჩევნო კომისიის 32 519  წევრმა, მათ შორის ქალი -24 892, კაცი - 7627. დეტალური სტატისტიკა იხილეთ ბმულზე.

According to the trainings concept developed by the Training Center for the President of Georgia October 28, 2018 Elections, 4th stage trainings for PEC members were held through the period of October 18-23.
As part of the trainings, PEC members conducted role play of voting day (role play envisaged practical exercise of procedures to be conducted from 7:00am to 8:00am on the voting day, closing a polling station/vote counting procedures and drawing up summarizing protocols of voting results).
Training participants were also acquainted with such important matters as: photo and video recording related regulations on the voting day and mechanisms for ensuring electoral security.
32 519 members of 3637 PECs took Stage 4 trainings, among them -24 892 female, 7627 -male. For detailed statistics follow the link.