გრძელდება სემინარები პარტნიორი უნივერსიტეტების სტუდენტებისთვის
სწავლების ცენტრი ახალგაზრდებში სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლების ხელშეწყობისა და არჩევნებში ახალგაზრდა ამომრჩევლების აქტიური ჩართულობის ზრდის ხელშეწყობის მიზნით აგრძელებს სემინარს  “ინფორმირებული ახალგაზრდა ამომრჩეველი“.
დღეს, 17 მაისს, მორიგი სემინარი გურამ თავართქილაძის სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის ჩატარდა, რომელიც დაეთმო არჩევნების არსისა და საარჩევნო პროცესებში ამომრჩევლის როლის მნიშვნელობის საკითხების გაცნობას 2018 წლის ოქტომბერში გასამართი საქართველოს პრეზიდენტის არჩევნებისთვის.  სემინარის ჩატარება უზრუნველყო სწავლების ცენტრის წარმომადგენლებმა. შეხვედრის დასასრულს მონაწილეებს გადაეცათ სერტიფიკატები.
აღნიშნული სემინარები  ასევე ჩატარდა - აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტში; გრიგოლ რობაქიძის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტში; აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტში; ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტსა და სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტში.
პროექტი 2018 წლის 31 მაისამდე ეტაპობრივად განხორციელდება -  საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში, გორის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტსა და კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტში.

Seminars for the Students of Partner Universities are Continuing
To promote raising civic awareness of youth and active engagement of young voters in elections, the Training Center is continuing a seminar "Informed Young Voters".
Today, on May 17, another seminar was held for the students of Guram Tavartkiladze Teaching University. The focus of the seminar was the essence of elections and the importance of voters in the electoral processes for the October, 2018 President of Georgia elections. The Training Center representatives delivered the seminar. Certificates were awarded to the participants at the end of the seminar.
The mentioned seminars were also held at Akaki Tsereteli State University; Grigol Robakidze State University; Eastern European University; Batumi Shota Rustaveli State University and Samtskhe-Javakheti State University.
The project will be implemented in stages until May 31, 2018 at the Georgia Technical University, Gori State Teaching University and the Caucasus International University.