ტრენინგი მედიის წარმომადგენლებისათვის
საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისია,  საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრი, კონრად ადენაუერის სახელობის ფონდი და ”დოიჩე ველეს” აკადემია 2012 წლის 23-26 ივნისს გამართავს ტრენინგს მედიის წარმომადგენლებისათვის თემაზე ”არჩევნების გაშუქება”.
მონაწილეებს მიეცემათ შესაძლებლობა შეხვდნენ  გერმანელ ჟურნალისტებს, მიიღონ გამოცდილება „დოიჩე ველეს“ აკადემიის ექსპერტებისგან  არჩევნების ოპტიმალურ გაშუქებასთან დაკავშირებით, პრეს-რელიზების, წერილობითი განცხადებების, საარჩევნო პუბლიკაციების, პრეს-კონფერენციების ანალიზის მომზადებაში, გაეცნონ პოლიტიკური კომუნიკაციის ინსტრუმენტებსა და მეთოდებს საარჩევნო კამპანიის მსვლელობისას.
ტრენინგის ფარგლებში  „საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრის“ წარმომადგენლები მონაწილეებს გააცნობენ არჩევნების საკანონმდებლო ჩარჩოს, აკრედიტაციის პროცედურას და მასმედიის წამომადგენელთა უფლებებსა და მოვალეობებს უშუალოდ არჩევნების დღეს.

On 23-26 June of 2012, Central Election Commission of Georgia, Center of Electoral Systems Development, Reforms and Trainings, Konrad Adenauer Foundation and “DW” Academy shall hold training for media representatives on “Election Coverage”
Participants shall acquaint with and share experience of “DW” Academy experts. Training participants will be allowed to introduce with tools and methods of political communication during election campaign, to receive experience in preparation of press-releases, written applications, election publications, press conference analysis.
Representatives of Center of Electoral Systems Development, Reforms and Trainings shall introduce to the participants election legislation framework, accreditation procedures and rights and obligations of the mass media representatives on the day of elections.