საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა დამატებითი ეტაპის ტრენინგები 2017 წლის 21 ოქტომბრის არჩევნების მეორე ტურისთვის
09.11.2017
საარჩევნო კანონმდებლობის შესაბამისად 2017 წლის 7 ნოემბერს ამოიწურა საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა გამოწვევის ვადა 2017 წლის 21 ოქტომბრის არჩევნების მეორე ტურისთვის. აღნიშნულის გათვალისწინებით, სწავლების ცენტრის მიერ, საოლქო საარჩევნო კომისიებთან კოორდინაციით (N29 ყაზბეგი, N36 ბორჯომი, N35 ხაშური, N59 ქუთაისი, N65 მარტვილი, N60 ოზურგეთი), დაიგეგმა დამატებითი ტრენინგები საუბნო საარჩევნო კომისიების შეცვლილი (ახალი) წევრებისათვის და იმ წევრებისათვის, რომლებიც ვერ დაესწრნენ გრაფიკით გათვალისწინებულ ტრენინგებს.
ტრენინგების ფარგლებში მონაწილეები გაეცნობიან შემდეგ ძირითად სასწავლო მოდულებს:
დამატებითი ტრენინგები გაიმართება 2017 წლის 10 ნოემბერს. ტრენინგების გრაფიკები იხილეთ ბმულზე. გრაფიკში ცვლილების განხორციელების შემთხვევაში, ცვლილებები აისახება დაუყოვნებლივ.

According to Electoral legislation, the deadline for withdrawing the members from the PECs for the Second Round of October 21, 2017 Municipal Elections has expired on November 7, 2017. Therefore, the Training Centre, in coordination with the DECs (N29 Kazbegi, N36 Borjomi, N35 Khashuri, N59 Kutaisi, N65 Martvili, N60 Ozurgeti), elaborated additional stage of trainings for the amended members of the PECs as well as for those members who were not able to attend scheduled trainings.
Within the framework of the trainings the participants will be introduced to the following main training modules:
Additional trainings will be conducted on November 10, 2017. Schedule is available in Georgian. In case of any changes, it will be reflected immediately.