საარჩევნო სუბიექტების წარმომადგენლებისა და ადგილობრივი სადამკვირვებლო ორგანიზაციების დამკვირვებლების ტრენინგების სტატისტიკა 2017 წლის 21 ოქტომბრის არჩევნებისთვის
12.10.2017
დასახელება: საარჩევნო სუბიექტების წარმომადგენლებისა და ადგილობრივი სადამკვირვებლო ორგანიზაციების დამკვირვებლებისთვის
მიზანი:  არჩევნებში ჩართული მხარეების საარჩევნო საკითხებზე ინფორმირებულობა და მათი ფუნქციების ეფექტიანად განხორციელების ხელშეწყობა მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლობითი ორგანოს - საკრებულოსა და თვითმმართველი ქალაქის/თვითმმართველის თემის მერის 2017 წლის 21 ოქტომბრის არჩევნებისთვის.
სამიზნე  ჯგუფი: საარჩევნო სუბიექტების წარმომადგენლები და ადგილობრივი სადამკვირვებლო ორგანიზაციების დამკვირვებლები
სასწავლო მოდულები: საარჩევნო სუბიექტების და დამკვირვებლების უფლებრივი მდგომარეობა; კენჭისყრის დღის პროცედურები; არჩევნების უსაფრთხოება; საარჩევნო დავები და საკანონმდებლო სიახლეები.
განხორციელების პერიოდი: 10 და 11 ოქტომბერი, 2017 წელი
განხორციელების ადგილი: თბილისი
სტატისტიკა: ჩატარდა 2 სატრენინგო სესია, ტრენინგი გაიარა 41-მა მონაწილემ, მათ შორის ქალი - 20, კაცი - 21

Statistic of Trainings for the Representatives of the electoral subjects and observers of local observer organizations - Municipal Elections October 21, 2017
Name of the project:  Training of representatives of the electoral subjects and observers of local observer organizations
Aim of the project: To inform electoral stakeholders around election issues and facilitate effective performance of their functions.
Target group: Representatives of the electoral subjects and observers of local observer organizations
Modules: Rights of electoral subjects and observers; Polling day procedures; Security of elections; Electoral disputes; Legislative amendments
Period of implementation: October 10 - 11; 2017
Place of implementation: Tbilisi, “Radisson Blu Iveria Hotel”
Statistics: 2 training Sessions were conducted, 41 representatives of the electoral subjects and observers of local observer organizations passed the training, among them women – 20, men - 21