საქართველოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის ეგიდით, გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) პროექტის - "სანდო და მდგრადი საარჩევნო ინსტიტუტების და პროცესების გაძლიერება" ფარგლებში საარჩევნო სისტემების განვითარების, რეფორმებისა და სწავლების ცენტრმა 2013 წლის 7 - 8 მარტს, დაბა ბაზალეთში ჩაატარა ტრენერთა ტრენინგი, რომლის ფარგლებშიც მომზადდა 8 ტრენერი.
ცენტრის მიერ მომზადებული ტრენერები უზრუნველყოფენ N9 ნაძალადევის, N52 ბაღდათის და N54 სამტრედიის საარჩევნო ოლქებში შემავალი საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა სწავლებას საქართველოს საარჩევნო კანონმდებლობასთან დაკავშირებით, შემდეგ საკითხებზე:
• საუბნო საარჩევნო კომისიის საქმიანობა კენჭისყრის დღეს (მათ შორის, კენჭისყრის დღის ინსცენირება და კენჭისყრის შედეგების შემაჯამებელი ოქმის შევსება)

Under the auspices of the Central Election Commission of Georgia, the Center of Electoral Systems Development, Reforms and Trainings, under the UNDP project “Credible and Sustainable Electoral Institutions and Processes”, on March 7 – 8, 2013, in Bazaleti conducted the training program, within 8 trainers were prepared.
Trainers prepared by the Training Centre will provide the trainings of PEC members included in the districts of Nadzaladevi N 9, Baghdati N 52 and Samtredia N 54 on the issues related to the Election Law of Georgia:
• Composition and work procedures of PEC
• PEC activity in the pre-election period
• PEC activity on the Election Day (including simulation of Election Day and filling the voting protocol)