დასრულდა ტრენინგები რეგიონული მედიის წარმომადგენლებისთვის
2017 წლის 25, 27 და 28 სექტემბერს ცესკომ და სწავლების ცენტრმა ჩაატარა საინფორმაციო ტრენინგები რეგიონული მედიის წარმომადგენლებისთვის. ტრენინგი თბილისში, ქუთაისსა და ბათუმში გაიმართა და მასში მონაწილეობა 55-მა ჟურნალისტმა მიიღო.
რეგიონული მედიის ჟურნალისტები გაეცნენ 2017 წლის 21 ოქტომბრის არჩევნებთან დაკავშირებულ სხვადასხვა  მნიშვნელოვან საკითხებს, მათ შორის:
• მედიის როლი საარჩევნო პროცესში;
• კენჭისყრის დღე და ფოტო/ვიდეო გადაღების რეგულაციები;
• მედიასაშუალებების წარმომადგენლების საარჩევნო უფლებები;
• წინასაარჩევნო კამპანია და ადმინისტრაციული რესურსები;
• ინკლუზიური საარჩევნო გარემოს ხელშეწყობა;
• საერთაშორისო გამოცდილება და არჩევნების გაშუქების ძირითადი სქემები.
მონაწილეებს გადაეცათ სწავლების ცენტრის მიერ მომზადებული დამხმარე სახელმძღვანელო „კენჭისყრის დღის პროცედურები“.
ტრენინგები განხორციელდა საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდის (IFES) მხარდაჭერით, „საქართველოს რეგიონული მედიის ასოციაციასა“ და „ჟურნალისტიკის რესურს ცენტრთან“ თანამშრომლობით.

CEC and the Training Centre conducted informational trainings for the representatives of regional media on September 25, 27 and 28, 2017. The training activities were implemented in Tbilisi, Kutaisi and Batumi and 55 journalists participated in it.
Journalists from regional media were introduced to various important issues regarding October 21, 2017 Municipal elections, among them:
• Role of media in election process;
• Regulations concerning photo/video recording on the polling day;
• Electoral rights of the media representatives;
• Pre-election campaign and administrative resources;
• Promoting inclusive electoral environment;
• International experience and main schemes for election coverage
Special guiding books - E-Day Procedures – elaborated by the Training Centre were handed to the participants.
The trainings were conducted with the support of International Foundation for Electoral Systems (IFES) and in cooperation with “Georgian Regional Media Association” and “Journalism Resource Centre”.