დასრულდა საქართველოს საარჩევნო ადმინისტრაციის ტრენერების შესარჩევი კონკურსი
2016 წლის 25 მარტს დასრულდა საქართველოს საარჩევნო ადმინისტრაციის ტრენერების შესარჩევი კონკურსი. შერჩეული ტრენერები საოლქო საარჩევნო კომისიების წევრებთან თანამშრომლობით განახორციელებენ საინფორმაციო-სასწავლო კურსს „არჩევნები და ახალგაზრდა ამომრჩეველი“ 22 მუნიციპალიტეტში მდებარე 75 საჯარო სკოლის XI–XII კლასის მოსწავლეებისთვის.
სასწავლო კურსის განხორციელებამდე ტრენერები და საოლქო საარჩევნო კომისიების წევრები 2016 წლის 27-31 მარტის პერიოდში გაივლიან სპეციალურ მოსამზადებელ კურსს, რომლის ჩატარებას უზრუნველყოფენ სწავლების ცენტრის წარმომადგენლები.
აღნიშნული პროექტი ხორციელდება ცესკოსა და სწავლების ცენტრის მიერ, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით, საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდის (IFES) ფინანსური მხარდაჭერით.

The competition for selecting the trainers of the Election Administration of Georgia has ended on March 25, 2016.
The selected trainers, in cooperation with the employees of district election commissions, will deliver awareness-raising and training course "Elections and Young Voters" for 11th and 12th grade students from 75 public schools in 22 municipalities.
Prior to delivering the training course, over the period of March 27-31, 2016, trainers and members of district election commissions will take a special training course delivered by the representatives of the Training Center.
The mentioned project is implemented by the CEC and the Training Center, in cooperation with the Ministry of Education and Sciences of Georgia, through financial support of the International Foundation for Electoral Systems (IFES).