ინფორმაცია 2015 წლის 31 ოქტომბრის შუალედური არჩევნებისთვის საარჩევნო ადმინისტრაციის წევრთა სწავლების შესახებ
2015 წლის 31 ოქტომბრის პარლამენტის შუალედური და ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენობითი ორგანოს - საკრებულოს შუალედური არჩევნებისთვის სწავლების ცენტრმა შეიმუშავა საოლქო და საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა სახელმძღვანელო ინსტრუქციები, რომლებიც დღეს სხდომაზე ცესკოს დადგენილებით დამტკიცდა.
პარლამენტის შუალედური არჩევნებისთვის, რომელიც იმართება N11 საგარეჯოსა და N65 მარტვილის საარჩევნო ოლქებში და მოიცავს 88 საარჩევნო უბანს, სწავლების ცენტრის მიერ მომზადდა საოლქო და საუბნო საარჩევნო კომისიების წევრთა ტრენინგების კონცეფცია, რომელიც ითვალისწინებს თემატურ სწავლებას ეტაპობრივად. ტრენინგების დაზუსტებული გრაფიკები დაიდება სწავლების ცენტრის ვებ-გვერდზე ეტაპების შესაბამისად.

For October 31, 2015 Interim Elections of the Parliament and interim elections of Sakrebulo, local self-government representative bodies, the Training Center has developed guides for the members of district and precinct election commissions, approved under the CEC resolution at today’s session.
For interim parliamentary elections scheduled in N 11 Sagarejo and N 65 Martvili election districts comprising 88 precincts, the Training Center prepared the concept of trainings of district and precinct election commissions that envisages topic-based training in stages. Specified training schedules will be posted on the Training Center website according to the stages.