საარჩევნო პროცესების შესახებ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლება
ცესკო და სწავლების ცენტრი ღია მმართველობის პარტნიორობის (OGP) ფორუმის წევრები არიან, რომლებიც OGP-ის 2014-2015 წლების სამოქმედო გეგმის შესაბამისად უზრუნველყოფენ საარჩევნო პროცესების შესახებ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლებას. აღნიშნული ამოცანის შესრულება ქვეყნის დემოკრატიულ განვითარებას ემსახურება.
ფორუმში სულ 16 პასუხისმგებელი უწყებაა გაერთიანებული, რომელთა მიერ ნაკისრი სხვადასხვა ვალდებულებების შესრულება უკავშირდება მსოფლიო მასშტაბით მთავრობათა გამჭვირვალობის, ანგარიშვალდებულების, ეფექტიანობისა და საზოგადოებრივი ჩართულობის გაზრდის ხელშეწყობას.
2015 წლის 3-4 ივნისს სწავლების ცენტრის დირექტორმა ნათია ზაალიშვილმა მონაწილეობა მიიღო „ღია მმართველობის პარტნიორობის“ ევროპის რეგიონულ კონფერენციაზე, რომლის ფარგლებშიც საქართველოსა და სხვადასხვა ქვეყნების წარმომადგნლებმა ერთმანეთს გაუზიარეს გამოცდილება აღნიშნული მიმართულებით არსებული გამოწვევებისა და მიღწევების შესახებ.

The CEC and the Training Center are members of the Open Governance Partnership (OGP) forum, and according to the 2014-2015 OGP Action Plan (in Georgian), ensure raising public awareness on electoral processes. The achievement of the mentiond objective is aimed at democratic development of the country.
A total of 16 institutions are part of the forum, and the implementation of various commitmnets taken by them is related to supporting increased transparency, accountability, effeciency of governments across the globe, as well as promoting civil society involvement.
On June 3-4, 2015, Natia Zaalishvili, Training Center director took part in the OGP European Regional Conference under which representatives of Georgia and various countries shared with one another experience about challenges and achivements in the mentioned direction.